Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oficjalnie uruchomiono 1 kwietnia 2011 roku. Jest to drugi co do wielkości tego typu obiekt w Polsce, zaraz obok Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Dęblińskie muzeum posiada jednak w swoich zbiorach wiele perełek, z których najciekawszą jest olbrzymi śmigłowiec Mi-6.

Fotograf Marcin Krasiński z grupy RD33.net wykonał pod koniec kwietnia tego roku serię niesamowitych zdjęć lotniska z lotu ptaka, a dokładnie z pokładu Cessny C150. Wśród sfotografowanych eksponatów największe wrażenie robi śmigłowiec Mi-6 i stojący obok niego malutki Mi-1. Ponadto na zdjęciach widać Jaka-40, Ił-a-28 oraz Ił-a-14 a także kilkanaście różnych MiG-ów.

Poniżej znajdziecie kilka najciekawszych zdjęć, natomiast więcej znajdziecie na stronie grupy – Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Mi-6 i Mi-1 (fot. Marcin Krasiński/rd33.net)

Mi-6 i Mi-1 (fot. Marcin Krasiński/rd33.net)

Jak-40 i Jak-23 (fot. Marcin Krasiński/rd33.net)

Jak-40 i Jak-23 (fot. Marcin Krasiński/rd33.net)

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.