Mumie, grobowce i potwory to zawsze nośne tematy, ale od czasu Mumii z 1999 i 2001 roku nie było ciekawego filmu tego gatunku. Wszystko może się zmienić w przyszłym roku bo już w czerwcu do kin trafi film Mumia w reżyserii Alexa Kurtzmana.

Fabuła nie wyróżnia się, ponieważ jak zwykle grupa niczego nie spodziewających się tym razem komandosów pod dowództwem Tylera Colta (w tej roli Tom Cruise) natrafia na tajemniczą mumię gdzieś w Iraku. Jak to zwykle bywa postanawiają zabrać ją ze sobą. Efekt – wkurzona obudzona po wiekach nieboszczka postanawia zemścić się na ludziach za swoje krzywdy.

Zwiastun zapowiada się ciekawie, podobnie jak obsada. W rolach głównych wystąpią Tom Cruise, Russel Crowe, Annabelle Wallis i Sofia Boutella. Reżyserem filmu jest Alex Kurtzman, autorem scenariusza jest natomiast Jon Spaihats. Za muzykę odpowiada Brian Tyler.

Opis filmu – Starożytna królowa myślała, że jest bezpieczna w swoim grobowcu ukrytym pod piaskami bezlitosnej pustyni. Dawno, dawno temu została niesprawiedliwie pozbawiona swojego przeznaczenia. Teraz została obudzona, a wraz z nią jej wściekłość, która rozrastała się przez tysiąclecia i okrucieństwo, które wymyka się ludzkiemu zrozumieniu.

Mumia

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.