Kolej to popularny środek transportu, ale niestety nie najszybszy. Czasami aby dostać się z punktu A do punktu B musimy spędzić w wagonie kilka lub kilkanaście godzin. Co zrobić aby daleka podróż upłynęła szybko i bezboleśnie?

1. Wyposażyć się w coś do czytania. Mogą to być gazety, książki lub zaległe artykuły z ulubionych blogów czy portali internetowych. Przy ciekawej lekturze czas mija niepostrzeżenie.

2. Zabrać ze sobą krzyżówki i sudoku. Są świetne dla dzieci i dorosłych. Zmuszają do myślenia oraz pozwalają ćwiczyć pamięć.

3. Przygotować ulubioną playlistę, odtwarzacz muzyki oraz słuchawki. Słuchanie ulubionych utworów przywołuje miłe wspomnienia i działa na nas relaksująco.

4. Zgrać filmy lub seriale na tablet lub komputer. Podczas długiej podróży pociągiem możesz bez wyrzutów sumienia obejrzeć cały sezon ulubionego serialu.

Podróż pociągiem to dobry moment na nadrobienie zaległych lektur - zarówno książek jak i ulubionych portali

Podróż pociągiem to dobry moment na nadrobienie zaległych lektur – zarówno książek jak i ulubionych portali

5. Chodzić, ruszać się. Długie przebywanie w pozycji siedzącej sprzyja powstawaniu obrzęków na nogach. Warto co jakiś czas przejść się wzdłuż wagonu i wykonać kilka ćwiczeń. Można w ten sposób uniknąć dyskomfortu związanego z ciężkimi i opuchniętymi kończynami dolnymi. Jeżeli objawy będą się nasilać warto skonsultować się z lekarzem, gdyż mogą to być początki przewlekłej niewydolności żylnej. W takim przypadku warto zastosować żel z heparyną która działa przeciwzakrzepowo i przeciwobrzękowo. Żel szybko się wchłania, przynosząc ulgę i przyjemne uczucie chłodzenia bezpośrednio po aplikacji.

6. A może robótki ręczne? Zamiast marnować czas na myślenie o niebieskich migdałach można zrobić na drutach szalik, zapleść oryginalną biżuterię z muliny lub wyhaftować obrazek. Własnoręcznie zrobione przedmioty można dać komuś w prezencie.

7. Dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat miejsca do którego się podróżuje. Jeżeli wcześniej nie było czasu na przestudiowanie przewodników, podróż koleją jest do tego świetną okazją. Być może któryś z podróżujących pochodzi z miejsca do którego się udajesz i zechce Ci co nieco opowiedzieć. Warto zapytać!

8. Zrobić porządek na telefonie, komputerze i tablecie. Na co dzień nigdy nie ma czasu aby przejrzeć zawartość folderów i usunąć niepotrzebne zdjęcia, filmy czy aplikacje zaśmiecające pamięć.

9. Uzupełnić kalendarz o daty urodzin przyjaciół. W dzisiejszych czasach to portale społecznościowe przypominają nam o rocznicach narodzin naszych znajomych. Może warto zanotować w swoim osobistym kalendarzu daty urodzin najbliższych, tak aby móc wcześniej przygotować prezenty czy imprezę niespodziankę.

Słuchanie ulubionych utworów przywołuje miłe wspomnienia i działa na nas relaksująco

Słuchanie ulubionych utworów przywołuje miłe wspomnienia i działa na nas relaksująco

10. Wziąć smaczne przekąski i napoje. W pociągu możesz urządzić sobie małą ucztę i bez pośpiechu delektować się ulubionymi smakołykami.

11. Wydrukować kolorowanki dla dorosłych i zabrać kolorowe kredki. Kolorowanie skomplikowanych obrazków jest bardzo angażujące i pozwala się zrelaksować.

12. Stworzyć własny obrazek. Czasami fajnie jest pobawić się w artystę. Wystarczy czysta kartka oraz kredki lub ołówek. Kreatywne zajęcia rozwijają wyobraźnię i zdolność abstrakcyjnego myślenia. Rysunek stworzony w podróży może być fajną pamiątką wyjazdu.

13. Nauczyć się obsługi nowego programu lub aplikacji. Być może dzięki temu, po powrocie z wakacji, stworzysz prawie profesjonalny filmik z kadrami upamiętniającymi miłe chwile.

14. Wziąć karty. Możesz zaprosić do gry współpasażerów, ułożyć pasjansa lub rozpocząć naukę wróżenia z kart.

Podziel się.