Chmura Krajowa to duży projekt, którego zadaniem jest zwiększenie innowacyjności polskiej gospodarki. W tym celu wykorzystano kilka nowoczesnych rozwiązań, przez co przedsiębiorcy mogą optymalizować koszty, zwiększyć bezpieczeństwo danych firmy i sprawić, że zarządzanie i wykonywanie niektórych działań stanie się prostsze i wygodniejsze. Jakie możliwości ma chmura obliczeniowa?
Chmura Krajowa – założenia
Chmura Krajowa zakłada ulepszenie kilku najważniejszych kwestii w firmie, takich jak: bezpieczeństwo, wydajność i optymalizacja kosztów. Dzieje się to za sprawą wprowadzenia nowoczesnej infrastruktury opartej o chmurę obliczeniową. Więcej informacji co do samego projektu można znaleźć pod adresem: www.chmurakrajowa.pl.
Wykorzystywanie chmury obliczeniowej wiąże się z wieloma niesamowicie użytecznymi zaletami. Jednak sam projekt wprowadza dodatkowe aspekty, które tym bardziej rozszerzają jej możliwości. Zastosowano tu specjalne protokoły bezpieczeństwa – SECaaS. Dzięki nim dane i zasoby przechowywane w chmurze są dodatkowo zabezpieczane. Wprowadzono także usługę rozwijania aplikacji dla firm deweloperskich oraz pełne wsparcie systemów biznesowych. W ten sposób nie tylko korzystanie z zasobów i danych jest wygodniejsze i prostsze pod względem dostępu, ale też można w pełni zoptymalizować i unowocześnić zarządzanie całym przedsiębiorstwem.
Możliwości chmury obliczeniowej
Jakie zalety ma jednak korzystanie z samej chmury obliczeniowej? Jest to innowacyjne rozwiązanie na polskim rynku. Możliwości takiej technologii są ogromne.
- Aplikacje natywne dla chmury
Chmura obliczeniowa umożliwia wprowadzanie i skalowanie już istniejących programów i nie tylko. Można bez większych przeszkód tworzyć swoje, autorskie aplikacje i z powodzeniem z nich korzystać. Mogą to być systemy internetowe, mobilne lub interfejsu API.
- Operacje na plikach
Chmura Krajowa daje dostęp do narzędzi, dzięki którym można przechowywać wszystkie potrzebne dane firmy. Nie jest to jednak wszystko, co ma ona do zaoferowania. Dodatkowo udostępniono możliwość wykonywania i odzyskiwania nawet większej ilości kopii zapasowych. Dzięki temu nasze pliki są zabezpieczone znacznie bardziej ekonomicznie i na większą skalę. Później można uzyskać do nich dostęp z dowolnej lokalizacji przy użyciu każdego urządzenia.
- Audio i wideo
Chmura obliczeniowa pozwala także na przesyłanie strumieniowe audio i wideo. Dzięki temu można łączyć się z odbiorcami w dowolnym miejscu przy użyciu każdego urządzenia, które jest w stanie obsłużyć dźwięk i obraz w wysokiej rozdzielczości.
- SaaS
Jest to usługa związana z Chmurą Krajową, której zadanie to dostarczanie najnowszych wersji i aktualizacji oprogramowania w dowolnym momencie.
- Tworzenie i testowanie aplikacji
Ten aspekt umożliwia zmniejszenie kosztów i zoptymalizowanie procesu tworzenia autorskich aplikacji. Jest to bardzo przydatna funkcja zwłaszcza dla firm deweloperskich.
- Analiza danych
Dzięki chmurze obliczeniowej można w prosty sposób analizować dane pochodzące z różnych zespołów, działów czy lokalizacji danego przedsiębiorstwa. Odpowiednie usługi, które udostępnia projekt, pozwalają na ocenę ryzyka danej decyzji, a co za tym idzie, łatwiejsze przewidywanie przyszłych zysków lub strat.