Poznański Motor Show to obecnie największa impreza motoryzacyjna w Polsce. Po dzisiejszej konferencji prasowej dotyczącej Motor Show 2015 dowiedzieliśmy się, że podczas tegorocznej edycji organizatorzy przewidują pojawienie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ponad 100 000 zwiedzających. Na obszarze 50 000 m2 coś dla siebie znajdą miłośnicy samochodów, motocykli, caravaningu oraz, po raz pierwszy, ciężarówek. Oprócz tego na zwiedzających czekać będą interesujące wydarzenia; konkurs pin – up girls, wybory najładniejszej modyfikowanej ciężarówki, symulator jazdy Akademii Auto Świat czy Globe of Death – ekstremalna rewia motocyklowa.

Konferencja prasowa przed Motor Show 2015 (fot. Michał Banach)

Konferencja prasowa przed Motor Show 2015 (fot. Michał Banach)

Podobnie jak w poprzednich latach można liczyć na osobny pawilon grupy Volkswagena. Swoją obecność zapowiedziały także mniej spotykane w Polsce marki samochodów, takie jak Aixam i Chatenet (producenci mikrosamochodów), Maserati czy Rolls – Royce. Planowane premiery salonu to nowe Audi Q7, DS5 (nowa marka PSA), Jaguar XE, Land Rover Discovery Sport i Mitsubishi L200. Pojawić mają się również modele koncepcyjne m.in. Nissana i Forda. Nowe modele  motocykli  zaprezentuje Harley – Davidson i Junak, a po raz pierwszy na Motor Show wystawi się Kawasaki.

Impreza potrwa od 9 do 12 kwietnia. Bilety można będzie nabyć w kasach biletowych targów w cenie 20 zł lub przez Ticketpro w cenie 15 zł.

Podziel się.

O autorze

Michał Stefaniak

Absolwent Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Poznańskiej. Miłośnik odpadającego warstwami chromu, przepracowanego oleju i rdzy. Jedna z nielicznych osób, którym udało się podpalić basen.