Chociaż w świadomości Polaków to wciąż Sopot i całe Trójmiasto kojarzy się z niekończącymi się letnimi imprezami, od kilku lat rzeczywistość wakacyjna pokazuje, że jest inaczej. Schedę po najbardziej imprezowych miastach nad Bałtykiem przejęło Mielno. To właśnie tutaj zjeżdżają w wakacje imprezowicze z całej Polski. Co na nich czeka?

Szereg różnorodnych atrakcji

Mielno to przede wszystkim trwające przez całe lato festiwale, koncerty, dyskoteki, imprezy w plenerze, kabarety oraz kina na świeżym powietrzu. Niezależnie od rozrywkowych preferencji, wieku, płci czy towarzystwa, każdy przebywający w Mielnie wczasowicz znajdzie coś dla siebie. Zwłaszcza, że większość z tych imprez nic nie kosztuje, a wstęp na nie jest całkowicie za darmo. Mielno przeżywa prawdziwy rozkwit zwłaszcza na przełomie lipca i sierpnia. To wtedy organizowane są w nim między innymi:

  • występy czołowych polskich kabaretów (Bałtycka Noc Kabaretowa)
  • koncerty i festiwale muzyczne, na które zjeżdżają gwiazdy z całego kraju i goście zaproszeni zza granicy
  • pokazy artystów ulicznych, w tym połykaczy ognia, akrobatów, magików i iluzjonistów
  • kina samochodowe i leżakowe w plenerze organizowane wespół z firmami telefonicznymi

Mielno

Do tego w Mielnie znajduje się kilka nocnych klubów muzycznych, w których dzień w dzień odbywają się imprezy, dyskoteki i koncerty kameralne, spotkania z artystami, muzykami i znanymi lub mniej znanymi zespołami. Nie bez przyczyny mówi się, że od czerwca do września to miasto w ogóle nie śpi. Nie brakuje oczywiście atrakcji bardziej statystycznych i zdecydowanie dziennych, czyli szerokich, czystych plaż, promenady do spacerowania, stoisk i kramów z pamiątkami znad morza oraz wesołych miasteczek dla dzieci.

Bardzo tanie noclegi

Skoro Mielno jest tak atrakcyjną bazą rozrywkową, która przyciąga tysiące turystów każdego roku, to co z bazą noclegową? Ta jest przygotowana bardzo profesjonalnie; dostęp do wolnych pokoi, apartamentów, miejsc namiotowych jest zapewniony nawet w samym szczycie sezonu. Ceny wbrew pozorom nie sięgają natomiast horrendalnych kwot.

Za pokój w luksusowym apartamencie nie zapłaci się więcej niż 150zł, ale bez problemu można znaleźć noclegi w mniejszym standardzie już za 1/3 tej kwoty. Noclegi w Mielnie na portalu Meteor to przede wszystkim szeroka oferta kwater prywatnych oraz agroturystyki, gdzie można nie tylko wypocząć nad morzem, ale również wykupić domowe obiady i nie martwić się o wyżywienie. Osoby szukające typowej oferty hotelowej również znajdą coś dla siebie, ponieważ w mieście funkcjonuje kilkanaście obiektów tego typu.

Mielno (fot. Wikimedia Commons)
Mielno (fot. Wikimedia Commons)

Całość uzupełniają pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe, bardzo często z dostępem do własnej części plaży lub prywatnych basenów na swoim terenie. Nocleg znajdą również te osoby, które szukają maksymalnie tanich ofert – miejsca na polu namiotowym czy campingowym. W Mielnie ceny za wynajem stanowiska na prywatnych i strzeżonych polach zaczynają się od 40 zł za dobę od osoby. Często miejsce noclegowe na swoim podwórku oferują też mieszkańcy wynajmujący kwatery prywatne.

Oferta dla rodzin z dziećmi

Czy w nadbałtyckim mieście imprez mogą dobrze bawić się też rodziny z dziećmi? Jak najbardziej! Większość klubów i dyskotek zlokalizowana jest w centrum miasta, dlatego wystarczy wynająć pokój nieco dalej, aby cieszyć się ciszą i spokojem potrzebnym dzieciom. Można też skorzystać z oferty noclegów w hotelach i pensjonatach położonych tuż przy morzu, co wiąże się z nieco większymi kosztami, ale za to ze znacznie większą jakością noclegu, dostępem do strzeżonych placów zabaw, kąpielisk, basenów, zjeżdżalni a nierzadko również możliwością powierzenia dzieci pod opiekę animatorów. Rezerwując noclegi w Mielnie dla rodzin z dziećmi warto zwrócić uwagę na dostęp do takich atrakcji.

Mielno

Atrakcje w pobliżu Mielna

Kiedy znudzi się ciągłe imprezowanie i zażywanie słoneczno-wodnych kąpieli, można wybrać się na przegląd okolicznych atrakcji. Do tych niewątpliwie należy znajdująca się niedaleko latarnia morska zlokalizowana w Gąskach. To nie tylko fantastyczny, wysoki punkt widokowy, ale też idealna miejscówka na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Turyści mogą odwiedzić także Skarbnicę Wioski Rybackiej w Chłopach czy skorzystać z atrakcji na leżącym po przeciwnej stronie Jeziorze Jamno. A tam czekają nie tylko spokojniejsze i cieplejsze wody, ale również przystanie dla łodzi, motorówek, żaglówek, kajaków i rowerów wodnych. To świetna alternatywa dla wzburzonego morza i przepełnionych od turystów plaż bałtyckich. W samym Mielnie czekają z kolei dwa ciekawe pomniki – Morsa oraz Jelenia, park linowy z trasami dla dzieci i dorosłych oraz Promenada Przyjaźni.


Discover more from SmartAge.pl

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.