Portal SmartAge.pl oraz Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN i Wydawnictwo Oskar zapraszają na premierę książki “Meandry wojny Bieszczadem naznaczone” Krzysztofa Jana Drozdowskiego. Promocja książki, połączona ze spotkaniem z autorem, odbędzie się 14 października 2014 roku o godzinie 17.30 w Centrum Edukacyjnym IPN w Warszawie, w sali edukacyjnej “Zaułek” (ul. Marszałkowska 21/25).

Meandry wojny Bieszczadem naznaczone to książka fabularna związana z mijającą w tym roku setną rocznicą wybuchu I wojny światowej, która nie tylko dała nam niepodległość, ale spowodowała bratobójcze walki między Polakami. Jeszcze nigdy tylu naszych rodaków nie wzięło udziału w walkach na froncie. U wszystkich zaborców panował powszechny pobór, także naprzeciw siebie stanęły ponad 3 miliony polskich żołnierzy. Niestety, walczyli oni w obcych mundurach armii zaborczych. Prowadziło to do bratobójczych walk, które toczyły się, zwłaszcza na Wschodzie, na przestrzeni tysięcy kilometrów kwadratowych.

O tym opowiadają Meandry wojny, ale także o rodzących się niezależnie od frontów miłości i przyjaźni. Książka odtwarza także dylematy, przed jakimi stali nasi rodacy u progu niepodległości.

A już niedługo na łamach naszego portalu pojawi się recenzja tej książki.

Informacje o książce:

W tym roku mija setna rocznica wybuchu I wojny światowej, nazwanej przez potomnych Wielką Wojną. Jeszcze nigdy tylu Polaków nie wzięło udziału w walkach na froncie. U wszystkich zaborców panował powszechny pobór, w związku z czym naprzeciw siebie stanęły ponad 3 miliony polskich żołnierzy. Niestety, walczyli oni w obcych mundurach armii zaborczych. Prowadziło to do bratobójczych walk, które toczyły się, zwłaszcza na Wschodzie, na przestrzeni tysięcy kilometrów kwadratowych. Niejednokrotnie los krzyżował jednak ludzkie plany i poza frontem rodziły się uczucia: miłość i przyjaźń. O tym opowiada w swej książce Meandry wojny Bieszczadem naznaczone (Wydawnictwo Oskar) Krzysztof Jan Drozdowski. Dzięki fabule osadzonej w historycznych realiach czytelnik może na własnej skórze przekonać się, czym była I wojna światowa i wojna polsko-bolszewicka. Książka pozwala także odtworzyć dylematy, przed jakimi stawali nasi przodkowie u progu niepodległości. 304 strony.

Meandry wojny Bieszczadem naznaczone

Meandry wojny Bieszczadem naznaczone

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.