Jednym z większych problemów z słuchawkami są zwykle kable łączące je z np. smartfonem. Jest to uciążliwe, ponieważ trzeba uważać aby ich nie wyrwać. Na szczęście na rynku dostępne są słuchawki bezprzewodowe. Przykładem takich słuchawek są MacaW TX-80, które trafiły w moje ręce niedawno.

MacaW TX-80 to bezprzewodowe douszne słuchawki na bluetooth, wyposażone w pałąk z sterownikiem głośności, który służy również do sterowania naszym urządzeniem. Wpisując nazwę tych słuchawek w wyszukiwarce szybko zorientujemy się, że nie jest to produkt wielkiego znanego producenta, a najlepszym miejscem do ich zakupu są chińskie sklepy internetowe jak np. GearBest.

MacaW TX-80
MacaW TX-80

Mimo swojego pochodzenia, słuchawki wykonane są całkiem nieźle, zwłaszcza, że zarówno kabel jak i pałąk są ładnie spasowane i trzeba się trochę postarać, aby naciągnąć kabel. Same słuchawki wykonane są plastiku i metalu, oraz skrywają w swoim wnętrzu magnesy, dzięki którym można je łączyć razem, kiedy ich nie nosimy. Jedyną wadą w tym miejscu jest jakość wykonania gum, które są twarde i niezbyt wysokiej jakości.

Bardzo wygodnie wypada sterownik, który służy do włączania i wyłączania urządzenia, regulowania głośności, przeskakiwania między utworami oraz odbierania połączeń. Jego obsługa jest bardzo prosta i bezproblemowa – przeskakiwanie między utworami wymaga dłuższego przytrzymania przycisku głośności, ale na szczęście nigdy nie zdarzyło mi się, aby zamiast zmienić utwór, zmieniła się głośność. Każde naciśnięcie przycisków potwierdzane jest piknięciem, dzięki czemu mamy pewność, że urządzenie działa.

MacaW TX-80
MacaW TX-80

W tym miejscu przechodzimy do jakości dźwięku, która jest średnia. Brakuje wysokich tonów, a przy gorszej jakości utworach dźwięk jest bardzo nieprzyjemny i słychać, że coś jest nie tak. Na szczęście przy lepszych utworach dźwięk jest przyjemniejszy, nawet przy dłuższym, kilkugodzinnym słuchaniu. Nie jest to oczywiście jakość słuchawek bardziej znanych firm jak np. Bose czy też Scheincheiser, ale patrząc z perspektywy ceny TX-80, wypadają porządku. Dzięki swojej konstrukcji słuchawki spisują się całkiem nieźle nawet przy dużym hałasie otoczenia i dobrze odcinają zewnętrzne dźwięki.

MacaW TX-80
MacaW TX-80

Według opisu producenta słuchawki są ponadto wodoodporne (norma IP5), a już na pewno potoodporne – nie miałem okazji tego sprawdzić w praktyce. Pod względem wytrzymałości baterii, jest nieźle, ponieważ starcza ona na kilka godzin słuchania muzyki (oficjalnie 8 godzin słuchania lub 300 godzin czuwania, aczkolwiek na czuwaniu według mnie wytrzymują o wiele dłużej). W zestawie oprócz słuchawek otrzymujemy instrukcję obsługi po chińsku i angielsku, kabel USB do ładowania oraz zestaw dodatkowych gum w nieco mniejszym rozmiarze i materiałowy pokrowiec. Do wyboru mamy cztery wersje kolorystyczne słuchawek – czarne, czerwone, niebieskie i brązowe. Co istotne słuchawki są przystosowane do parowania zarówno z Iphonami, jak i Androidem oraz PC.

Słuchawki MacaW TX-80 nie są produktem z najwyższej półki, zwłaszcza pod względem jakości dźwięku. Z drugiej strony jeśli szukamy w miarę tanich bezprzewodowych słuchawek, jest to całkiem niezły wybór. Można je kupić w sklepie gearbest.com. Jest to chiński sklep i obecnie słuchawki dostępne są z magazynu w Chinach (co oznacza, że cena nie zawiera podatków i ewentualnych opłat celnych), aczkolwiek warto sprawdzić, czy nie pojawi się opcja zakupu przez centrum dystrybucyjne w Europie. Również czas dostawy jest dłuższy.

MacaW TX-80
MacaW TX-80
5.0 Nie jest źle

Słuchawki MacaW TX-80 nie są produktem z najwyższej półki, zwłaszcza pod względem jakości dźwięku. Z drugiej strony jeśli szukamy w miarę tanich bezprzewodowych słuchawek, jest to całkiem niezły wybór.

  • 5
  • Ocena użytkowników (0 Głosów) 0
Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.