Istnieje wiele wariantów lodówek, z których jednym z ciekawszych są chłodziarko-zamrażarki side by side, które można znaleźć w ofercie wielu sklepów i serwisów dystrybuujących sprzęt AGD, m.in. Net-s.pl. Na czym opiera się ich praca i czym różnią się one od standardowych lodówek? Na te pytania odpowiedź znajdziecie w tym tekście.

W prostym ujęciu

Jeżeli chodzi o wyjaśnienie samego pojęcia side by side, to odnosi się ono do większej gabarytowo lodówki, wyposażonej w dwoje lub więcej drzwi, które umożliwiają dostęp do wybranych części urządzenia, bez potrzeby otwierania całej lodówki. Dzięki temu zmniejsza się wzrost temperatury gdy drzwi lodówki są dłużej otwarte.

Lodówki side by side dostępne choćby w wymienionym wcześniej sklepie Net-s.pl, zapewniają również bardzo dużą wygodę. Ma ona zdecydowanie większe rozmiary, dzięki czemu znacząco wzrasta jej pojemność. Wraz z wzrostem rozmiarów urządzenia potrzeba oczywiście większej i bardziej przestronnej kuchni, co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie takiej lodówki. Najbardziej zalety lodówek side by side odczują duże rodziny oraz osoby często organizujące spotkania z znajomymi lub rodziną.

Lodówki side by side idealnie pasują do dużych i przestronnych kuchni

Lodówki side by side idealnie pasują do dużych i przestronnych kuchni

Odpowiedni wybór

Dla osób zainteresowanych nabyciem takiej lodówki mamy kilka wskazówek dotyczących wyboru konkretnego modelu. Otóż najważniejsze są gabaryty urządzenia. Trzeba dokładnie wymierzyć, ile miejsca możemy przeznaczyć na taki sprzęt.

Kolejna kwestia to swobodny dostęp do sprzętu. Lodówka musi być tak zamontowana, żeby nie tylko mieściła się w daną lukę między szafkami, a innymi urządzeniami AGD, ale przede wszystkim, żeby dało się z niej wygodnie i swobodnie korzystać – na przykład w całości ją otwierać, maksymalnie uchylając drzwiczki. Trzeba też pamiętać, że w modelu side by side mamy do czynienia z dwiema stronami, które muszą się rozchylać w obie strony, a nie w jedną jak w przypadku klasycznej lodówki.

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe możliwości takiej lodówki, jak np. maszyna do lodu czy specjalne szuflady dostosowane do przechowywania konkretnych rodzajów produktów.

W mniejszych kuchniach lodówki side by side stają się dominujące, ale można je odpowiednio wpasować

W mniejszych kuchniach lodówki side by side stają się dominujące, ale można je odpowiednio wpasować

Podziel się.