Świeży, zapowiadany od kilku dni pierwszy oficjalny zwiastun filmu Liga Sprawiedliwości (ang. Justice League). Czy DC Comics wreszcie wreszcie odrobi straty za Marvelem ich serią Avengers? Dowiemy się w listopadzie.

Reżyserem filmu jest Zack Snyder (wyreżyserował min. takie filmy jak 300, Watchman. Strażnicy, Człowiek ze stali, Sucker Punch i Batman v Superman: Świt sprawiedliwości). W rolach głównych min. Gal Gadot, Amy Adams, Ben Affleck, Jason Momoa, Henry Cavill, Ezra Miller, Ray Fisher i Amber Heard.

Premiera światowa 16 listopada 2017 r. a w Polsce film zobaczymy 17 listopada.

Zwiastun zapowiada się ciekawie, ale… czegoś tu brakuje. W porównaniu do filmów Marvela, Liga Sprawiedliwości prezentuje się raczej mało charyzmatycznie i wyraźnie widać, że twórcy nie do końca mieli pomysł których superbohaterów wybrać, aby nie stworzyć zbyt dużego podobieństwa do konkurencyjnej serii.

Osobiście mam wątpliwości czy produkcja DC Comics osiągnie taki sukces, na jaki liczą twórcy (na pewno film nie będzie porażką, ale nie będzie też wybitnym dziełem).

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.