Już w ten weekend – 18-19 czerwca – odbędą się pokazy lotnicze Leszno Air Picnic. Dziesiąta, jubileuszowa edycja imprezy zapowiada się bardzo ciekawie. Na odwiedzających czeka sporo atrakcji zarówno w powietrzu jak i na ziemi.

Leszno Air Picnic 2016 będzie wspaniałą imprezą, a potwierdzają to te liczby – na niebie zobaczymy aż 70 statków powietrznych – od szybowców, przez samoloty akrobacyjne, zabytkowe, po odrzutowce i balony! Łącznie zaplanowano 720 minut pokazów w ciągu dnia i 100 minut pokazów nocnych. Za sterami maszyn zasiądą piloci z Polski, Niemiec, Czech, Szwecji, Wielkiej Brytanii Włoch i Rumunii. Swoje umiejętności zaprezentuje aż 8 grup akrobacyjnych.

Pokazy będą bardzo urozmaicone, ale najciekawsze są bez wątpienia pokazy nocne, bardzo rzadkie, ponieważ zwykle pokazy trwają do 18:00 a w Lesznie w sobotę potrwają do 22:40!

Nie tylko w powietrzu będzie się działo. Również na ziemi będzie co oglądać i co posłuchać, ponieważ organizatorzy zaplanowali kilka koncertów.

Dokładny plan pokazów (aktualizowany) znajdziecie na stronie: piknikszybowcowy.pl/program-pokazow/

Informacje o biletach: piknikszybowcowy.pl/bilety/

Informacje jak dojechać: piknikszybowcowy.pl/dojazd/

Będzie co oglądać, dlatego zapraszamy Was do Leszna, a my zbieramy sprzęt i przygotowujemy się na sporo zdjęć!

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.