Środek lata to w dużych miastach okres nudy – zwłaszcza w Poznaniu. Dlatego każda większa, bądź mniejsza impreza i wydarzenie jest mile widziane. W sobotę 29.07. na Międzynarodowych Targach w Poznaniu w ramach cyklu wydarzeń Lato na Targach zorganizowano Sobotę z Historią.

Nie była to duża impreza, a ilość odwiedzających na pewno była daleka od tłumów, które można spotkać podczas typowych imprez targowych, ale może to być początek czegoś bardzo fajnego. W ramach imprezy zorganizowano wystawę starych samochodów (które zajęły większą część pawilonu nr. 2), prezentacje filmów i zdjęć poświęconych miastu oraz samym Targom oraz ogródek dla dzieci z różnymi atrakcjami. Ponadto można było przejechać się pamiętającym II wojnę światową Chevroletem Canada C60-S i posłuchać nieco o historii poznańskich Targów. Co istotne, wstęp był darmowy.

Największą popularnością bez wątpienia cieszyły się stare samochody i wycieczka Chevroletem. Nieco gorzej wypadły filmy, chociaż powodem mogło być ich ukrycie w pawilonie 15. Byłoby fajnie gdyby podobne imprezy były organizowane częściej, zwłaszcza, że niewiele się mówi w Poznaniu o historii miasta i Targów.

Poniżej kilka zdjęć (więcej znajdziecie na Flickerze)

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.