Na pewno myśleliście kiedyś jak fajnie byłoby mieć pojazd, który potrafi poruszać się w różnych środowiskach. Ze względów praktycznych odpada poduszkowiec (jest trochę za duży do poruszania się po ulicach) a amfibia może wydawać się zbyt mało spektakularna. Ale spójrzcie tylko; do kupienia jest latający samochód Aerocar z 1954 roku!

Aerocar

Aerocar

Pomysł posiadania latającego samochodu jest idealny; na codzienne dojazdy do pracy używacie fury jako niewielkiego miejskiego wozidła, a na dłuższą trasę wyciągacie skrzydła i ogon z garażu, szukacie pasa startowego i voila! Aerocar wyposażony jest w 4 – cylindrowy, 150 – konny silnik Lycoming, który pozwala na osiągnięcie prędkości około 100 km/h na lądzie i 160 – 170 km/h w powietrzu. Zachęcający jest przebieg pojazdu, według sprzedającego to 13 km, oraz cena, która wynosi 975 000 $. Na pierwszy rzut oka wydaje się dużo ale inny egzemplarz dostępny obecnie na sprzedaż na www.aerocarforsale.com kosztuje ponad 2 razy więcej (dokładniej 2,2 miliona $).

A tutaj bardzo amerykańska reklama tego wynalazku z 1949 roku:

Podziel się.

O autorze

Michał Stefaniak

Absolwent Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Poznańskiej. Miłośnik odpadającego warstwami chromu, przepracowanego oleju i rdzy. Jedna z nielicznych osób, którym udało się podpalić basen.