Tygodnik Time z jego charakterystyczną okładką jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych czasopism na świecie. Pierwszy numer pojawił się w sprzedaży 3 marca 1923 roku i okazał się… wielką porażką. Nie zrażeni tym twórcy tygodnika, Briton Hadden i Henry Luce przerobili formułę czasopisma i tym razem trafili w dziesiątkę.
Tygodnik Time powstał z inicjatywy dwóch dziennikarzy – Britona Haddena i Henriego Luce. Na początku lat 20. wpadli oni na pomysł stworzenia czasopisma będącego przeglądem najważniejszych wydarzeń i wiadomości danego tygodnia. Po zebraniu funduszy przygotowali pierwszy numer tygodnika, który ukazał się 3 marca 1923 roku.

Czasopismo liczyło 32 strony i zawierało ponad 200 newsów mających do 400 słów długości. Na okładce znalazł się portret odchodzącego na emeryturę kongresmena Josepha Gurneya Cannona. Niestety formuła tygodnika nie przyjęła się, a wielu recenzentów i przyjaciół sugerowało Haddenowi i Lucowi rezygnację.
Nie zrażeni klęską postanowili przerobić formułę czasopisma. Drugi numer wyglądał już zupełnie inaczej. Zamiast przedruków i krótkich tekstów pojawiły się materiały własne redakcji oraz teksty publicystyczne.

Tym razem forma tygodnika trafiła w gusta czytelników perfekcyjnie (zwłaszcza, że nie było wówczas jeszcze konkurencji, ponieważ Time był pierwszym typowym tygodnikiem). W kolejnych latach wydawnictwo założone przez Haddena i Lucea zaczęło się rozwijać bardzo szybko. W 1927 roku na okładce pojawiła się dobrze znana współcześnie, czerwona ramka.

Niestety 27 lutego 1929 roku zmarł Briton Hadden. Mimo jego śmierci, Henry Luce kontynuował działalność tygodnika Time bez większych zmian. W lutym 1930 roku Luce zaczął wydawać kolejne czasopismo – Fortune. W praktyce powstało ono po wydzieleniu części redakcji ekonomicznej z Tima. W 1936 roku do portfolio dziennikarza trafił kolejny magazyn – Life, wydawany od 1883 roku.
Henry Luce zmarł 28 lutego 1967 roku. Nie przerwało to sukcesu tygodników. Obecnie nakład tygodnika Time wynosi ponad 3 mln egzemplarzy.

Tygodnik Time praktycznie od początku istnienia wyróżniał się na tle konkurencji charakterystycznym stylem pisanych tekstów oraz rozpoznawalną okładką. W 1927 roku pojawił się kolejny wyróżnik tygodnika – tytuł Człowieka Roku, przyznawany postaci (później również grupom ludzi, ideom a nawet przedmiotom), która w mijającym roku miała olbrzymi wpływ na świat.
Liczył się sam wpływ, a nie to czy był pozytywny lub negatywny. W związku z tym na okładce Tima znalazły się takie postacie jak Adolf Hitler czy też Józef Stalin. Ponadto tytuł otrzymali dwaj Polacy – Lech Wałęsa (w 1981 roku) i Jan Paweł II (w 1994 roku).
