Na rynku usług i produktów bankowych dostępny jest kredyt konsolidacyjny, który jest bardzo dobrą alternatywą w trudnej sytuacji finansowej. Dzięki niemu w prosty sposób można wyjść ze spirali zadłużeń. Co warto wiedzieć na temat kredytu konsolidacyjnego? Jakie kwestie warto sprawdzić przed zaciągnięciem takiego kredytu?

Jakie kredyty podlegają konsolidacji?

Zadłużenia mogą mieć różną postać. Dlatego warto przed zdecydowaniem się na kredyt konsolidacyjny, sprawdzić w danym banku, czy istnieje opcja zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego, a także, jakie zadłużenia mogą zostać pokryte z tych środków. W przypadku kredytu konsolidacyjnego firmy Santander Consumer Bank aktualnie wymienia się: dowolną pożyczkę lub kredyt gotówkowy, inną pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny, kredyt konsumencki na zakup usług i towarów. Wskazuje się tu oprócz tego: pożyczkę lub kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy, kartę kredytową, limit w ROR.

Jakie dokumenty należy dostarczyć?

Lista dokumentów, jakie należy dostarczyć do banku, w którym zaciągany będzie kredyt konsolidacyjny, nie jest bardzo długa. Warto jednak zapoznać się wcześniej z tym, co jest wymagane, aby nie stracić niepotrzebnie czasu. Przede wszystkim są to dokumenty potwierdzające tożsamość danej osoby, a także jej dochody.

Te ostatnie różnią się od siebie w zależności od źródła dochodu. Mogą to być dokumenty związane z umową o pracę (np. PIT 11, 40, 37, 36), rentą i emeryturą (np. jeden z 3 ostatnich odcinków świadczenia emerytalno-rentowego), działalnością gospodarczą (np. zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o wysokości osiąganych dochodów/przychodów). Oprócz tego dokumenty potwierdzające wpływy środków z tytułu gospodarstwa rolnego (np. zaświadczenie, nakaz płatniczy lub decyzja o wymiarze podatku rolnego z Urzędu Gminy z gruntów własnych i/lub dzierżawionych), jak również dokumenty poświadczające wpływy z umów cywilno-prawnych.

Na rynku usług i produktów bankowych dostępny jest kredyt konsolidacyjny, który jest bardzo dobrą alternatywą w trudnej sytuacji finansowej.
Na rynku usług i produktów bankowych dostępny jest kredyt konsolidacyjny, który jest bardzo dobrą alternatywą w trudnej sytuacji finansowej.

Na jaką kwotę może zostać zaciągnięty kredyt?

Warto sprawdzić wcześniej, na jaką kwotę maksymalnie i minimalnie może zostać zaciągnięty dany kredyt. A następnie skonfrontować te kwoty z sumą zadłużeń, które chcemy objąć kredytem konsolidacyjnym. Zapewne jest to kolejny sposób na zaoszczędzenie czasu! Warto sprawdzić, czy nasze aktualne zadłużenia, które trudno nam spłacić, nie są większe, niż kwota maksymalna kredytu konsolidacyjnego. Dla przykładu aktualnie w ofercie banku Santander znajduje się kredyt konsolidacyjny, który można zaciągnąć na kwotę od 1.000 do 50.000 zł.

Jak kształtuje się oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny, podobnie jak inne kredyty ma przypisane określone RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Po zaciągnięciu kredytu zadłużenie będzie oparte na jednym poziomie oprocentowania. Jest to kolejna kwestia, jaką należy wziąć pod uwagę, zanim zdecydujemy się na wybrany kredyt konsolidacyjny.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.