King Kong to chyba jedna z bardziej kultowych postaci filmowych w historii kinematografii. Od premiery pierwszego filmu o olbrzymim gorylu minęły dokładnie 83 lata, ale historia ta cały czas wraca na ekrany. Już w marcu 2017 roku do kin wejdzie kolejny film o Kongu. I zapowiada się bardzo ciekawie!

W filmie Kong: Wyspa Czaszki zagrali Tom Hiddleston, Brie Larson, Samuel L. Jackson (ciekawe czy będą jakieś węże w samo… śmigłowcu?), John Goodman i John C. Reilly. Reżyserem filmu jest Jordan Vogt-Roberts.

Film przedstawia wydarzenia z 1971 roku. Grupa naukowców i wojskowych udaje się na niewielką nieznaną wyspę na Pacyfiku w celu jej zbadania. W trakcie eksploracji natrafiają na olbrzymiego goryla (tytułowy Kong) oraz liczne jeszcze bardziej nieprzyjemne stwory i potwory. Misja badawcza zamienia się w walkę o przetrwanie.

Zwiastun robi wrażenie! Premiera w Polsce 10 marca 2017 roku.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.