Komody to nie bez powodu meble tak często wykorzystywane w aranżacjach pomieszczeń o różnym przeznaczeniu i charakterze. Zastanawiasz się, jaka komoda sprawdzi się najlepiej w twoim salonie? Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dzięki którym ten wybór powinien stać się przynajmniej nieco łatwiejszy.

W jakim charakterze wykorzystać komodę w salonie?

Komody do salonu to przede wszystkim dodatkowa powierzchnia do przechowywania, a tej nigdy za wiele i nie ma w tym stwierdzeniu ani trochę przesady. Nawet jeśli nie masz tendencji do nadmiernego gromadzenia różnych rzeczy, po kilku latach mieszkania w jednym miejscu najczęściej okazuje się, że posiadanych przedmiotów nagromadziło się całe mnóstwo. I gdzieś przydałoby się to wszystko przechowywać, bo zapewne nie chcesz wszystkiego trzymać na widoku, prawda? Dlatego nawet jeśli na początku wydaje ci się, że komoda w salonie nie jest konieczna, tak czy tak warto rozważyć jej zakup – dodatkowe schowki zawsze warto mieć w zanadrzu. Twój salon nie jest zbyt duży i trudno będzie w nim znaleźć dodatkową powierzchnię do ustawienia komody? W takiej sytuacji warto się zastanowić nad zrezygnowaniem z szafki RTV, zamiast niej pod telewizorem ustawiając właśnie komodę.

Komoda - niezbędne akcesorium każdego salonu

Komoda drewniana – do jakich wnętrz pasuje?

Jeśli w aranżacji swoich wnętrz najchętniej sięgasz po rozwiązania, które nie wychodzą z mody po zaledwie jednym tylko sezonie, dobrym wyborem zapewne okażą się komody drewniane dostępne w salonie meblowym sfmeble.pl. Ich ciepła kolorystyka to nie tylko potężny zastrzyk przytulności dla całego wnętrza, ale i niezwykle szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych – dzięki swojej ponadczasowej estetyce i neutralnej kolorystyce drewniana komoda świetnie odnajduje się w przeróżnych stylach wystroju. Twój salon urządzony został w stylu skandynawskim? W takim razie wybierz komodę z drewna w odcieniu jasnym (m.in. sosna, olcha) lub średnim (buk, dąb, jesion). Lubisz styl retro i vintage? Drewniane komody na nóżkach, najlepiej takich o okrągłym, delikatnie zwężanym do dołu przekroju, to strzał w dziesiątkę. Fan aranżacji industrialnych? Postaw na niezawodną kombinację drewna i metalu.

Komoda z szufladami czy drzwiczkami? To zależy…

Przed zakupem komody do salonu, warto byłoby również przez chwilę zastanowić się, jakie rozwiązania konstrukcyjne będą w twoim wypadku optymalne. Czy lepsza będzie klasyczna komoda z szufladami czy taka z przestrzenią do przechowywania ukrytą za drzwiczkami? Nie da się na to pytanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi – swój wybór powinieneś przede wszystkim uzależnić od tego, jakie przedmioty zamierzasz przechowywać w zakupionej komodzie. Jeśli będą one lekkie i nieduże, z łatwością pomieszczą się w szufladach komody, gdyby jednak miały to być przedmioty dość ciężkie i o stosunkowo sporej wysokości, siłą rzeczy bardziej wskazana będzie komoda z drzwiczkami.

Komody do małego salonu – jakie sprawdzą się najlepiej?

Jeśli komoda kupowana jest z myślą o salonie lub pokoju dziennym o niedużym metrażu, dobrym wyborem może okazać się komoda z przesuwnymi drzwiczkami. Dlaczego? Ponieważ taki sposób otwierania nie wymaga pozostawiania przed komodą zbyt dużo wolnej przestrzeni, co byłoby koniecznością, gdybyś chciał móc swobodnie otwierać szuflady czy klasycznie zamykane drzwiczki. To istotne zwłaszcza wtedy, gdy pomieszczenie jest małe i znajdujące się w nim meble z konieczności ustawione są dość blisko siebie – decydując się w takiej sytuacji na model z przesuwnymi drzwiczkami, nie musisz martwić się o swobodny dostęp do zawartości komody, niezależnie jak blisko niej znajduje się sofa, narożnik czy inny element umeblowania salonu.

Komoda - niezbędne akcesorium każdego salonu

Jak optycznie dodać wnętrzu lekkości? Komoda na nóżkach to dobry pomysł!

Kolejny dobry pomysł na komodę do niedużego salonu to komoda na nóżkach. Dlaczego w takiej sytuacji warto zdecydować się na jej zakup? Ponieważ meble na nóżkach to sprawdzony sposób na dodanie wnętrzu lekkości, a co za tym idzie – optyczne powiększenie przestrzeni. Dzięki nóżkom komoda sprawia wrażenie nieco mniej masywnej, dzięki czemu cały wystrój zyskuje na lekkości. Przy okazji to także dobry patent dla pedantów, jak i tych, którzy z powodu alergii swojej lub któregoś z domowników, starają się, aby w domu znajdowało się jak najmniej kurzu – usuwanie go spod mebli na nóżkach jest po prostu znacznie łatwiejsze.

Komoda z przeszklonymi drzwiczkami – czy to dobry pomysł?

Dostępne na rynku komody to już od dawna nie tylko te klasyczne z szufladami, ale i drzwiczkami, zarówno z w pełni zabudowanymi frontami, jak i przeszklonymi. Choć komody przeszklone potrafią być całkiem efektowne, przed ich zakupem warto byłoby się zastanowić, czy to na pewno dobry wybór dla ciebie. Sporo zależeć tutaj będzie od tego, co zamierzasz w komodzie przechowywać. Jeśli miałyby to być np. książki, które można ładnie wyeksponować, czemu nie. Jeśli jednak miałoby to być coś znacznie mniej nadającego się do ekspozycji, może lepiej ukryć to za pełnymi frontami. W dodatku miej na uwadze, że takie przeszklone fronty na pewno nie ukryją ewentualnego bałaganu w komodzie, jeśli zatem zdarza ci się bywać na bakier z utrzymywaniem porządku i systematycznym sprzątaniem, chyba lepiej byłoby jednak darować sobie taką komodę.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.