Na kolimator uwagę powinni zwrócić wszyscy miłośnicy militariów. Walki airsoft z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko wśród wielbicieli broni. To świetna okazja do spędzenia aktywnie czasu z przyjaciółmi lub nawiązania nowych znajomości z ludźmi o tych samych zainteresowaniach. Bez względu na to, do której grupy należysz, warto byś przekonał się, jakie korzyści płyną z używania celownika kolimatorowego.

Kolimator – czym właściwie jest?

Kolimator zazwyczaj jest częścią składową znacznie większego przyrządu. Urządzenie to wykorzystuje padające światło lub strumień cząstek i skupia je w jednym, konkretnym miejscu. Jego podstawą jest soczewka wypukła lub zwierciadło wklęsłe, co sprawia, że celownik kolimatorowy wyróżnia się szczególną precyzją i sprawdza się nawet w najmniej sprzyjających warunkach. Najczęściej przybiera on kształt czerwonego punktu, który w każdym filmie akcji zwiastuje kłopoty komuś, kto właśnie znalazł się w jego zasięgu. Dodatkowo zaletą takiego celownika jest możliwość szybszego działania – odpada przymykanie oka jak w przypadku tradycyjnej lunety, a namierzenie celu następuje natychmiastowe.

Celownik kolimatorowy – jaki wybrać?

Celownik kolimatorowy

Zastanawiasz się, jaki celownik kolimatorowy będzie najodpowiedniejszy dla ciebie? Jeśli w kręgu twoich zainteresowań znajdują się walki airsoft (symulowane walki, często oparte na scenariuszu, z wykorzystaniem replik broni palnej), wiele będzie zależeć od tego, do jakiej grupy należysz. Snajperzy, żołnierze wsparcia czy szturmowcy – każdy z nich powinien zwrócić uwagę na zupełnie inny celownik.

W bliskim kontakcie sprawdzi się otwarty kolimator z zewnętrznym systemem rzutowania. To idealne rozwiązanie na niewielkie i wąskie przestrzenie. Jeśli należysz do grupy wsparcia lub snajperów, przyda ci się celownik o średnim przybliżeniu. Takie rozwiązanie pomoże ci obserwować otoczenie, a w razie potrzeby szybko namierzyć cel, który znajduje się w pewnej odległości. Należy przy tym pamiętać, że sam kolimator nie powiększa obrazu lub robi to w niewielkim stopniu. Aby dostrzec więcej szczegółów z odległości, przyda ci się powiększalnik.

Kolimator – ale po co to wszystko?

Zastanawiasz się, dlaczego warto zaopatrzyć się w celownik kolimatorowy? Każdy, kto interesuje się walkami airsoft i militariami, dobrze wie, że zgranie muszki ze szczerbinką nie należy do najłatwiejszych zadań. Zwłaszcza kiedy rozgrywka toczy się dynamicznie, a warunki panujące dookoła nie są sprzyjające. Poza tym celownik mechaniczny ogranicza widzenie, a w rękach początkującego strzelca jest mało precyzyjny. Kolimator umożliwia swobodne obranie celu nocą lub w ciemnym pomieszczeniu. Dzięki temu urządzeniu znajdziesz idealny celownik do rozgrywek, które najczęściej toczysz – zamknięte bądź otwarte, umożliwiające celowanie na krótkim lub długim dystansie. Dopasujesz nawet kolor i intensywność wiązki światła w zależności od okoliczności rozgrywki.

Celownik kolimatorowy

Celownik kolimatorowy

Ponadto celowniki kolimatorowe cechują się niewielkimi gabarytami i wysoką odpornością na uszkodzenia. Bardzo łatwo je również dopasować do indywidualnych preferencji użytkownika.

Wybór jest ogromny i zależy od ciebie! Postaw na funkcjonalny model i dopasuj celownik kolimatorowy do swoich oczekiwań. Nowy nabytek posłuży ci przez długi czas i będzie cieszył swoją użytecznością.

Podziel się.