Skutki
W wyniku miesięcznych walk, całe terytorium Polski zostało zajęte. Straty Wojska Polskiego wyniosły 66 300 zabitych, 133 700 rannych i około 587 000 jeńców. Zniszczonych zostało większość czołgów, oraz znaczna część środków artyleryjskich. Utracono prawie wszystkie okręty, za wyjątkiem tych, które ewakuowano z Polski jeszcze przed wojną, oraz dwóch okrętów podwodnych, z których jeden przedostał się do Wielkiej Brytanii, a drugi został internowany w Szwecji.

Ogółem około 80 000 żołnierzy przedostało się z terytorium Polski na Litwę, Łotwę, Estonię oraz do Rumunii i na Węgry. Żołnierze ci wraz z sprzętem zostali internowani. Chociaż straty w sprzęcie były bardzo duże, straty w ludziach były stosunkowo małe.
Atakujące niemieckie oddziały poniosły znacznie większe straty niż przewidywali planiści. Zginęło 16 000 żołnierzy a 32 000 zostało rannych. W zależności od źródeł zniszczonych zostało około 674 czołgów (inne źródła podają nawet liczbę 900-1000) z których około 217 utracono bezpowrotnie. Oprócz tego Niemcy utracili kilka tysięcy innych pojazdów mechanicznych. Polskie lotnictwo zestrzeliło około 130 samolotów, a obrona przeciwlotnicza kolejnych 150.

Poniesione straty były na tyle dotkliwe, że niemieckie dowództwo musiało przesunąć planowane uderzenie na Francję. Dodatkowo wyszły na jaw liczne niedostatki niektórych rodzajów uzbrojenia, takich jak np. czołgów PzKpfw I i II. Niemcy musieli również zrewidować taktykę walki, ponieważ poniesione straty w przypadku walk z Francuzami mogłyby być znacznie większe.
Dla Wehrmachtu walki w Polsce były olbrzymim doświadczeniem. Niestety inne armie, zwłaszcza francuska, nie wyciągnęły z walk żadnych wniosków.
