Pomysłowość niektórych domorosłych konstruktorów nie ma ograniczeń. Przykładem jest ten tajemniczy Custom Family Cruiser, a dokładnie jego wrak. Pojazd powstał w latach 60-tych prawdopodobnie w Charlotte, w Karolinie Północnej w USA.

O pojeździe wiadomo niewiele. Na pewno jest to składak z kilkunastu różnych pojazdów – silnik to sześciocylindrowy 302 GMC o pojemności 4,9 litra, przedni zderzak składa się elementów z Chryslera z 1957 roku a dach nad szoferką pochodzi z Hudsona z 1949 roku. Światła z tyłu pochodzą z grilla z Kaisera i Forda z 1963 roku.

Samochód używany był przez właściciela przez kilkadziesiąt lat, ale prawdopodobnie uległ wypadkowi, który zakończył jego karierę. W latach 90-tych wrak został sfotografowany w nie do końca znanym miejscu. Dalsze losy pojazdu nie są znane. Sądząc po zdjęciach, samochód był już w bardzo złym stanie i prawdopodobnie z czasem został zezłomowany, ponieważ nie ma żadnych nowszych zdjęć.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.