Jeszcze przed wyjazdem na urlop warto odpowiednio zadbać o ubezpieczenie komunikacyjne pojazdu, którym wybieramy się na letnie bądź zimowe wojaże. Nie w każdym przypadku obowiązkowe ubezpieczenie OC, bez pakietu dodatkowych ubezpieczeń będzie stanowiło należytą ochronę w razie pojawienia się nieprzewidzianych zdarzeń losowych i szkód jakie wyrządzą.

Ubezpieczenie OC

Obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej stanowi należytą ochronę prawną posiadacza samochodu na terenie naszego kraju. Decydując się na zagraniczną wycieczkę trzeba mieć świadomość, że nie wszystkie kraje respektują polską polisę OC. Jej alternatywę, która może zapewnić ochronę prawną osoby, która prowadząc ubezpieczony pojazd mechaniczny wyrządziła szkodę związaną z jego ruchem, stanowi tak zwana Zielona Karta.

W większości przypadków  w pakiecie polisy OC ubezpieczyciel bez  dodatkowej opłaty oferuje swoim klientom ubezpieczenie Zielonej Karty. Żeby mieć pewność jej ochrony, przed wyruszeniem na urlop trzeba koniecznie upewnić się, że kraje które planujemy odwiedzić respektują ten rodzaj ubezpieczenia komunikacyjnego.

Ubezpieczenie Autocasco

Autocasco będące dobrowolną formą ubezpieczenia komunikacyjnego gwarantuję ochronę prawną posiadaczowi pojazdu mechanicznego w przypadku pojawienia się szkód będących wynikiem różnego rodzaju zdarzeń losowych. Posiadając polisę AC możemy mieć pewność, że w zależności od jej wariantu objęci jesteśmy ochroną prawną w przypadku uszkodzenia pojazdu z naszej winy bądź osoby o nieustalonej tożsamości oraz uszkodzenia, które jest efektem zderzeń ze zwierzętami, a nawet działania żywiołów.

Możemy również podczas urlopu spać spokojnie i nie martwić się kradzieżą ubezpieczonego samochodu mając świadomość, że w razie zaistnienia takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie. Jednak nie wolno zapominać, że ubezpieczanie AC nie obowiązuje we wszystkich krajach. Dlatego przed wyjazdem za granicę warto dokładnie sprawdzić zapisy umowy ubezpieczeniowej, w której wyliczone są kraje respektujące polskie ubezpieczenie Autocasco.

Najlepszym sposobem na wybranie ochrony pojazdu w atrakcyjnej cenie jest wyliczenie OC AC w kalkulatorze internetowym
Najlepszym sposobem na wybranie ochrony pojazdu w atrakcyjnej cenie jest wyliczenie OC AC w kalkulatorze internetowym

Bezpieczeństwo z Assistance

Towarzystwa świadczące na terenie naszego kraju usługi ubezpieczenia komunikacyjnego dla klientów planujących urlop oferują ochronę prawną jaką zapewnia ubezpieczenie Assistance. Podobnie jak w przypadku zielonej karty może ono wchodzić w zakres ubezpieczenia OC bądź AC i wybierając się na urlop posiadacz tego rodzaju polisy ma pewność ochrony prawnej o granicach zawartej umowy.

Ubezpieczyciele ze względu na specyficzny charakter ochrony Assistance oferują swoim klientom krótkoterminowe ubezpieczenia. Polisa Assitance w zależności od wybranej oferty może obowiązywać przez okres od kilku dni do kilku miesięcy. Takie rozwiązanie to doskonała propozycja dla osób wybierających się swoim samochodem na urlopowe wojaże zarówno na ternie naszego kraju jak i poza jego granicami.

W zależności od warunków zawartej umowy ubezpieczenie Assiatance może obejmować ochronę informacyjną, serwisową a nawet medyczną. Zróżnicowana pod tym względem oferta pozwala na idealny wybór zakresu ubezpieczenia  spełniającego wszystkie potrzeby i oczekiwania każdego użytkownika. Najlepszym sposobem na wybranie ochrony pojazdu w atrakcyjnej cenie jest wyliczenie OC AC w kalkulatorze internetowym. Zajmie to parę minut, a oszczędności mogą być naprawdę spore.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.