Maszyny laserowe wykorzystywane są na szeroką skalę, nie tylko ze względu na wysoką jakość, ale przede wszystkim ze względu na możliwość obróbki wielu materiałów. Z tego względu korzystają z nich zarówno wielkie zakłady produkcyjne, jak i małe warsztaty. Maszyny laserowe sprawdzą się dobrze zarówno przy produkcji niskoseryjnej, jak i przy wieloseryjnej 24/7.

Systemy laserowe pomagają każdemu przedsiębiorstwu zwiększyć wydajność i efektywność całego procesu produkcyjnego. Działają w obszarze cięcia oraz spawania laserowego, zapewniając wysoką dokładność oraz powtarzalność.

Obróbka laserowa blach

Maszyny laserowe to innowacyjne urządzenia, które mają możliwość obróbki wielu materiałów – zarówno lekkich tworzyw sztucznych, jak i metali. Te ostatnie, zwłaszcza w formie blachy wykorzystywane są do produkcji różnego rodzaju mebli przemysłowych, wind i schodów ruchomych czy sprzętów AGD. Za pomocą maszyn laserowych blacha może zostać poddana procesowi precyzyjnego wycinania, spawania czy hartowania. Dzięki wysokiej precyzji działania lasera, cały proces obróbki jest elastyczny i wydajny, a wykonane elementy wysokiej jakości.

W naszym portfolio znajduje się szeroki przekrój maszyn do wycinania blach. Dzięki temu klient może swobodnie dobrać maszynę do rodzaju produkcji. Nasze urządzenia wykorzystywane są w wielu branżach m.in. motoryzacyjnej, rolniczej, lotniczej czy elektronicznej. W przypadku tej ostatniej, gdzie produkowane są np. sprzęty AGD, kluczowe jest odpowiednie dopasowanie maszyny do wykonywanych przez nią zadań. Dzieje się tak ze względu na coraz bardziej złożone geometrie urządzeń domowych. Laser z niezrównaną wszechstronnością spełnia wszystkie wymagania projektowe w tym zakresie – komentuje Adam Szwejkowski, specjalista wycinarek laserowych w Prima Power Central Europe.

Systemy laserowe pomagają każdemu przedsiębiorstwu zwiększyć wydajność i efektywność całego procesu produkcyjnego. Działają w obszarze cięcia oraz spawania laserowego zapewniając wysoką dokładność oraz powtarzalność.

Systemy laserowe pomagają każdemu przedsiębiorstwu zwiększyć wydajność i efektywność całego procesu produkcyjnego. Działają w obszarze cięcia oraz spawania laserowego zapewniając wysoką dokładność oraz powtarzalność.

Szkło, guma, drewno

Niektóre materiały na pozór wydają się być wyjątkowo trudne w obróbce, zwłaszcza za pomocą maszyn laserowych. Jest to mylny pogląd, ponieważ to właśnie te urządzenia zapewniają niezwykle wysoką jakość obróbki. Takie materiały jak drewno, guma czy szkło można w łatwy i szybki sposób poddać wszechstronnej obróbce. W przypadku tego ostatniego materiału za pomocą maszyn laserowych można precyzyjnie nanosić nawet drobne detale, uzyskując czysty, estetyczny grawer.

Do wytrawiania laserowego w szkle na przedmiotach stożkowych tj. kufle czy butelki warto zastosować specjalną przystawkę obrotową, która automatycznie obraca dany element w trakcie grawerowania laserem. Dzięki temu, przedmiot pozostaje we właściwym położeniu podczas całego procesu. Maszyny laserowe są wykorzystywane również do przetwarzania gumy, zarówno pojedynczych elementów, jak i całych płyt.

Zautomatyzowane procesy obróbki znacznie skracają czas produkcji. Przykładowo grawerowanie pieczątek za pomocą laserów stało się bardzo powszechną metodą. Drewno jest kolejnym materiałem, który w wszechstronny sposób można poddać obróbce czy to przy pomocy cięcia czy grawerowania. W ten sposób można tworzyć drewniane zabawki, artystyczne rękodzieło, ozdoby świąteczne czy modele architektoniczne. Za pomocą maszyny laserowej w łatwy sposób można spersonalizować dany przedmiot oraz nadać mu elementy zdobnicze.

Branża odzieżowa i modowa

Maszyny laserowe cieszą się dużą popularnością nie tylko w branżach przemysłowych tj. motoryzacja, budownictwo czy rolnictwo. Powodzenie znalazły również w sektorze odzieżowym, a dokładniej modowym. W procesach przetwarzania tkanin laser również wykazuje się niezwykłą elastycznością i precyzją. Sama obróbka jest bezdotykowa i beznarzędziowa, co sprawia że materiał nie zniekształca się.

Dokładne wycinanie konturów, wydajna obróbka czy prosta produkcja o wysokiej jakości – to tylko część zalet z wdrożenia maszyn laserowych. Branża modowa, która nieraz wymaga wyobraźni i kreatywności musi być wspierana tylko przez takie urządzenia, które są w stanie zapewnić realizację nawet najbardziej jakościowych produktów. Maszyny laserowe oferują dokładnie takie możliwości wykonania, nawet w przypadku bardzo złożonych kształtów.

Laserowe cięcie m.in. filcu, daje szanse tworzenia wymyślnych wzorów torebek, biżuterii czy różnego rodzaju dodatków. Innym tworzywem, który można idealna obrobić za pomocą lasera jest skóra. To tworzywo twarde i trudne w obróbce, z którym ma problem wiele urządzeń – wyjątkiem są maszyny laserowe. Wiązka laserowa powoduje topnienie materiału, co w efekcie zapewnia czyste i idealnie sklejone brzegi. W ten sposób uzyskuje się gładki, idealnie wykończony produkt.

Podziel się.