Choć wielu ekspertów z zakresu wizerunku i promocji od lat głosi zmierzch ery papierowych materiałów promocyjnych, plakaty, ulotki i wizytówki wciąż mają się świetnie. Ich pozycja jest niezagrożona zwłaszcza w branżach o zasięgu lokalnym oraz sektorach usługowo-sprzedażowych, w których bezpośredni kontakt z klientem odgrywa kluczowe znaczenie. Wizytówki to również nieodłączny element wielu branżowych konferencji i targów – warto upewnić się, że wybrany przez Ciebie wzór przykuje uwagę potencjalnego nabywcy czy kontrahenta. Jak tego dokonać?

Dostosuj projekt wizytówki do swojej branży

Podstawowym celem każdej wizytówki jest dostarczenie drugiej osobie najważniejszych danych na temat prowadzonej działalności i umożliwienie późniejszego kontaktu. Warto zaznaczyć jednak, że cel ten można osiągnąć na wiele różnych sposobów. Firmy, które pragną podkreślić swój profesjonalny charakter, najczęściej decydują się na tradycyjne, minimalistyczne formy, eksponujące przede wszystkim treść wizytówki. Projekt o bardziej odważnej stylistyce zlecają najczęściej przedsiębiorstwa z branży kreatywnej, które pragną wyeksponować swoją oryginalność.

Różnica w obranej stylistyce przekłada się również na treść samej wizytówki. Przedsiębiorstwa, które dążą do jak najbardziej profesjonalnej prezencji, często dążą do przekazania wszelkich niezbędnych informacji kontaktowych. Firmy, które pragną wyróżnić się na tle konkurencji, nierzadko decydują się na bardziej minimalistyczne formy, mające przede wszystkim zaintrygować odbiorcę. Co powinieneś zrobić, jeśli nie posiadasz jeszcze własnego szablonu wymarzonej wizytówki? Projekt online może być rozwiązaniem, którego szukasz.

Przekaż projekt i wydruk wizytówki w rękach specjalistów

Na rynku działa obecnie wiele firm, oferujących wydruk wizytówki zarówno z gotowego projektu klienta, jak i z przygotowanego na zlecenie szablonu. Projekt wizytówki opiera się na dostarczonych przez zamawiającego wytycznych – im więcej informacji zostanie przekazanym grafikom, tym lepszy okaże się końcowy rezultat. Opis słowny to jednak nie wszystko. Kluczową rolę odgrywa również jakość dostarczonych materiałów, takich jak wektorowy logotyp czy ilustracje w jakości minimum 300 dpi.

Jednym z przedsiębiorstw, oferujących kompleksowy projekt i wydruk wizytówki jest wrocławska firma Stempleks, zajmująca się zarówno realizacją dostarczonych przez klientów szablonów, jak i autorskimi projektami, zgodnymi z oczekiwaniami zamawiających. Już dziś odwiedź stronę internetową marki Stempleks i przekonaj się, dlaczego warto zainwestować w wizerunek swojego biznesu, zamawiając wizytówki wysokiej jakości.

Podziel się.