Nowoczesna telefonia VoIP, zwana także telefonią internetową, od kilku lat niepodzielnie króluje w świecie biznesu. Skutecznie wypiera tradycyjne rozwiązania, przez co coraz więcej użytkowników telefonów stacjonarnych oraz komórkowych rezygnuje z nich na rzecz właśnie telefonii internetowej. Telefonia VoIP jest bowiem niezawodna, oferuje znakomitą jakość połączeń, wysoką funkcjonalność, a do tego jest rozwiązaniem łatwym w obsłudze i niedrogim. W jaki sposób możemy korzystać z dobrodziejstw oferowanych przez telefonię internetową?

Telefonia VoIP – co jest niezbędne do korzystania z niej?

Szybkie i stabilne łącze internetowe

Wbrew pozorom, do obsługi nowoczesnej telefonii internetowej, nie potrzebujemy wcale skomplikowanego sprzętu elektronicznego. Jedyną rzeczą, jaką musimy posiadać, jest bowiem stały dostęp do szybkiego i stabilnego łącza internetowego. Na szczęście, w dzisiejszych czasach jakość usług świadczonych przez najpopularniejszych dostawców Internetu jest na naprawdę wysokim poziomie, dlatego możemy śmiało powiedzieć, że ten warunek jest bardzo prosty i możliwy do spełnienia przez każdego z nas.

Smartfon lub tablet z systemem Android, Windows lub iOS

Oczywiście, aby móc korzystać z telefonii internetowej, musimy być także wyposażeni w odpowiednie urządzenia, które pozwolą nam na odbieranie połączeń głosowych. Jednym z nich jest dobrze wszystkim znany telefon komórkowy. Nasz smartfon musi być oczywiście podłączony na stałe do Internetu oraz posiadać zainstalowane na nim specjalne oprogramowanie. Aplikację do obsługi telefonii VoIP dostarczy nam wybrany przez nas operator. Podobnie sprawa wygląda w przypadku tabletu, za pośrednictwem którego również możemy odbierać i wykonywać połączenia głosowe. Jeśli zdecydujemy się korzystać z tabletu do obsługi telefonii internetowej, pamiętajmy także o zakupie słuchawek z wbudowanym mikrofonem.

Telefonia VoIP wypiera tradycyjne rozwiązania, przez co coraz więcej użytkowników telefonów stacjonarnych oraz komórkowych rezygnuje z nich na rzecz właśnie telefonii internetowej

Telefonia VoIP wypiera tradycyjne rozwiązania, przez co coraz więcej użytkowników telefonów stacjonarnych oraz komórkowych rezygnuje z nich na rzecz właśnie telefonii internetowej

Laptop z dowolnym systemem operacyjnym

Urządzenia mobilne, czyli smartfony i tablety to jednak nie jedyne sprzęty, za pośrednictwem których możemy prowadzić rozmowy korzystając z telefonii VoIP. Taką możliwość daje nam także instalacja odpowiedniego oprogramowania na naszym laptopie lub komputerze stacjonarnym. Dzięki niemu możemy bowiem odbierać oraz wykonywać połączenia głosowe bez konieczność sięgania po telefon. Telefonia VoIP podłączona pod komputer wymaga jednak korzystania ze słuchawek oraz mikrofonu, o ile nasze urządzenie nie posiada wbudowanych tych komponentów.

Bramka VoIP – telefonia VoIP także w telefonie analogowym!

Telefonia VoIP może być użytkowana także za pośrednictwem zwykłego telefonu stacjonarnego. Jest to doskonała opcja dla tych osób, które są przywiązane do tradycyjnej formy wykonywania połączeń i nie chcą z niej na razie rezygnować. W takim wypadku konieczny jest jednak zakup odpowiedniego urządzenia, jakim jest bramka VoIP. Jest to niewielki i niedrogi sprzęt, który umożliwia podłączenie analogowego telefonu stacjonarnego bezpośrednio do sieci internetowej. Bramkę konfiguruje się online, podobnie jak ma to miejsce w przypadku modemu oraz routera.

Jak widać, telefonia VoIP jest nie tylko nowoczesna, ale i także na tyle uniwersalna, że korzystać z niej możemy na wiele sposobów. Telefonia internetowa to także niezwykle funkcjonalna i przydatna w każdej firmie usługa. Telefonia VoIP – Dzinga w połączeniu z wirtualną centralą telefoniczną oraz platformą Call-Flow Management pozwala bowiem stworzyć kompleksowe i niezwykle funkcjonalne narzędzie służące do zarządzania komunikacją głosową w każdej firmie.

Urządzenia mobilne, czyli smartfony i tablety to nie jedyne sprzęty, za pośrednictwem których możemy prowadzić rozmowy korzystając z telefonii VoIP

Urządzenia mobilne, czyli smartfony i tablety to nie jedyne sprzęty, za pośrednictwem których możemy prowadzić rozmowy korzystając z telefonii VoIP

Podziel się.