Wielu z Was pewnie słyszało powiedzenie, że Rosja to nie kraj, a stan umysłu. Podobnie jest z nami, Polakami. Nasz oryginalny zbiór cech, umiejętności, zalet i przywar sprawia, że Polaka można rozpoznać (a zwłaszcza usłyszeć) z daleka. Redaktorzy portalu BuzzFeed postanowili przygotować test, w którym każdy może sprawdzić “ile ma w sobie z polaka”.

Test rzecz jasna powstał z dużym przymrużeniem oka, a pytania są bardzo stereotypowe. Swoją drogą jestem ciekaw kiedy prawicowi internauci rozpoczną krucjatę przeciwko temu testowi 🙂

Test, albo raczej ankieta liczy 76 pytań. Od podstawowych, takich jak czy piliśmy wódkę, albo czy też baliśmy się jeździć Maluchem po trochę bardziej oryginalne, takie jak czy czuliśmy się dziwnie z tym, że naszym krajem rządzili bracia bliźniacy, albo czy też odmroziliśmy sobie cztery litery podczas Święta Zmarłych.

Test znajdziecie tutaj: How Polish Are You?

Oczywiście test nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością i ma raczej charakter humorystyczny, ale ciekaw jestem jakie są Wasze wyniki. Mi wyszło, że w jakimś stopniu jestem Polakiem, ale albo dawno temu wyjechałem z Polski, albo zapomniałem już jak to być Polakiem 😀

Cóż, może coś w tym jest, w końcu jestem Poznaniakiem 😀

How Polish Are You?

How Polish Are You?

Koniecznie pochwalcie się swoimi wynikami!

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.