Microsoft to wielka korporacja zaangażowana w wiele projektów. Jednym z nich jest stworzenie inteligentnych aplikacji i systemów, które pomogą w analizie informacji. Tego typu projekty potrzebne są do rozwoju aplikacji mobilny i wielu innych systemów. Specjaliści z Redmond postanowili pochwalić się jednym z swoich projektów – aplikacją How Old Do I Look.

Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja ta, dostępna na stronie How-Old.net analizuje wstawione zdjęcie i ocenia wiek znajdujących się na nim osób. Za wszystkim stoi skomplikowany algorytm, który ocenia płeć osób na zdjęciu i na podstawie posiadanych danych na  temat charakterystycznych cech wieku itd. stara się określić wiek danej osoby.

Cóż... wiek naszej redakcji zupełnie się nie zgadza :D

Cóż… wiek naszej redakcji zupełnie się nie zgadza 😀

Efekty są… wesołe. W zależności od wielu czynników wiek tej samej osoby jest inny na różnych zdjęciach. Czasami jednak udaje się jej trafić w odpowiedni przedział, albo nawet idealnie w wiek danej osoby. Aczkolwiek w moim przypadku poczułem się staro…

Aplikacja podobno również się uczy i dodawane zdjęcia powiększają jej bazę. Chociaż z drugiej strony nie wiem jak to możliwe skoro nie można poinformować aplikacji jak bardzo się pomyliła 😀

Przekonajcie się sami i napiszcie czy aplikacja dobrze oceniła Wasz wiek: How-Old.net

Poczułem się staro.... bardzo staro

Poczułem się staro…. bardzo staro

Hm :)

Hm 🙂

Robot też człowiek, co nie?

Robot też człowiek, co nie?

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.