Pokazuje 1 z 10

Każdy zna Roberta Makłowicza czy Macieja Kuronia. Rozpoznawalny jest też charakterystyczny francuski akcent Pascala Brodnickiego. Łączy ich jedno: wszyscy to profesjonalni kucharze. Jak się okazuje, gotować można nie tylko na poważnie. Oto 10 programów, gdzie do gotowania podchodzi się z co najmniej nutką humoru.

1. Regular Ordinary Swedish Meal Time

Listę otwiera program ze Skandynawii, szwedzkie Regular Ordinary Swedish Meal Time. Jak sami piszą na swoim kanale “gotujemy zwyczajne i typowe potrawy w nie do końca typowy i zwyczajny sposób. Specjalizujemy się w krojeniu cebuli, obieraniu składników przy użyciu naszych ciał i robieniu sobie przekąsek przed jedzeniem… ponieważ przekąski są dobre dla ciebie.

Okraszona “swenglish” czyli mową w pomieszanym szwedzkim i angielskim, a samo wykonanie potraw odbywa się we wręcz barbarzyńskim stylu. Prowadzącemu program Niclasowi Lundbergowi, którego atrybutem jest długa broda i nieodłączna czapeczka, często stara się przeszkodzić w wykonaniu potrawy Mr. Fox – wypchany złowieszczy lis, którego największą radością jest niepowodzenia gospodarza programu. Kanał został wznowiony kilka miesięcy temu po ponad półtorarocznej przerwie, tak sami tłumaczyli swoją nieobecność:

Pokazuje 1 z 10
Podziel się.

O autorze

Avatar

Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UAM w Poznaniu i UMCS w Lublinie. Kibic żużlowy, mól książkowy i miłośnik Bieszczadów.