Portal SmartAge.pl, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku, Wydawnictwo Oskar zapraszają na promocję książki Dietera Schenka “Gdańsk 1930-1945. Koniec pewnego Wolnego Miasta”. Promocja odbędzie się 20 listopada 2014 roku o godzinie 18.00 w Bibliotece Manhattan, spotkanie poprowadzą Jan Daniluk i Krzysztof Grynder.
Książka Dietera Schenka to studium narodzin i rozwoju nazizmu w Wolnym Mieście Gdańsku. Po dojściu do władzy nazistów dostojne, hanzeatyckie miasto coraz bardziej zaczęło ulegać prymitywnej i totalitarnej ideologii narodowego socjalizmu. Obłędna polityka Hitlera i jego palatynów doprowadziła do stopniowego upadku Gdańska, którego tragiczny finał nastąpił w 1945 roku. O tym pisze autor, który jest cenionym badaczem zbrodni hitlerowskich, autorem m.in. biografii Alberta Fostera i Hansa Franka. Jedna z jego książek – Noc morderców. Kaźń polskich profesorów we Lwowie i holocaust w Galicji Wschodniej – została uznana przez Polskie Radio i Telewizję za “książkę historyczną roku 2012”.
Dieter Schenk - Gdańsk 1930-1945 - koniec pewnego Wolnego Miasta

Dieter Schenk – Gdańsk 1930-1945 – koniec pewnego Wolnego Miasta

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.