Warto rozważyć inwestycję w instalację fotowoltaiczną. Niezależnie czy jesteś właścicielem małej czy dużej firmy, przyniesie ona spore korzyści. Jakie czynniki mają wpływ na opłacalność?

Indywidualne zapotrzebowanie na energię elektryczną

Energia słoneczna jest za darmo, kosztuje tylko postawienie instalacji, która ją odbiera. Jednak jest to jednorazowy koszt, który szybko się zwróci. Każda firma ma inne zapotrzebowanie na energię elektryczną. Koszt instalacji będzie zależał od tego jakie ma twoje przedsiębiorstwo. Wstępne koszty i szacowany okres zwrotu inwestycji możesz obliczyć używając specjalnego kalkulatora dla firm dostępnego na stronach usługodawcy. Możesz też umówić się na audyt fotowoltaiczny (bardzo często darmowy i niezobowiązujący). Konsultant obliczy dokładny koszt inwestycji, biorąc pod uwagę wszystkie szczegóły i pomoże wybrać najlepszą opcję dla ciebie.

Fotowoltaika dla firm - SunErgo

Niezależność energetyczna

Opłata mocowa wprowadzona w 2021 roku podniosła twoje rachunki. A to na pewno nie koniec. Własna instalacja PV uniezależni cię od ciągle rosnących cen za prąd. Twoja firma nie stanie jeśli wystąpią przerwy w dostawie, które mogą pojawić się przy przeciążeniu sieci. Inwestycja w fotowoltaikę zapewni ci bezpieczeństwo energetyczne i finansowe.

Gwarancja

Instalacje fotowoltaiczne bardzo rzadko ulegają awariom. Producenci dają długoletnie gwarancje sięgające nawet do 25 lat. Przy czym inwestycja zwraca się najczęściej już po 6. Pozostały czas to coraz większy zysk.

sunergo.pl

Fotowoltaika dla rolników

Rolnictwo staje się coraz bardziej zautomatyzowane, nowe technologie wprowadzane do gospodarstw bardzo ułatwiają życie rolników, sprawiając, że ich przedsiębiorstwa są bardziej wydajne. Jednak unowocześnienie generuje coraz większe rachunki za prąd. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną zmaksymalizuje zyski i pozwoli na zaoszczędzenie budżetu na kolejne innowacje. Państwo przygotowało specjalne projekty dofinansowania dla gospodarstw rolnych oraz ulgi podatkowe. Więcej informacji znajdziesz w tym artykule: www.sunergo.pl/fotowoltaika-dla-rolnikow.

Wykorzystanie wolnych przestrzeni

Decydując się na fotowoltaikę wykorzystujesz przestrzeń siedziby twojej firmy, która do tej pory była nieużywana i nie zarabiała. To dach, ale również teren dookoła budynku.

Leasing

Firmy mogą skorzystać z opcji leasingu fotowoltaiki dla firm. W tym wypadku nie musisz jednorazowo inwestować ogromnej sumy, a raty leasingowe możesz wliczyć w koszt uzyskania przychodu i odpisać od podatku 100% kwoty. Przy czym opłaty leasingowe są dużo tańsze niż rachunki za prąd. Leasing pozwala też na ograniczenie formalności do minimum.

sunergo.pl

Nowelizacja ustawy OZE – rozliczanie nadwyżek

Nowelizacja OZE wprowadziła Pakiet Prosumencki, dzięki któremu przedsiębiorcy produkujący energię na własne potrzeby będą mieli możliwość rozliczania nadwyżek w korzystnym systemie opustów. Daje on możliwość magazynowania nadwyżek w sieci elektroenergetycznej operatorów energetycznych, a następnie odebranie ich, by zaspokoić własne potrzeby energetyczne. W planach są kolejne ułatwienia!

Co jeszcze zyskujesz?

Proekologiczny wizerunek marki. Niezależnie od tego czym zajmuje się twoje przedsiębiorstwo, wizerunek firmy jest bardzo ważny. Informacja o tym, że korzystasz z odnawialnych źródeł energii może być tym czynnikiem, który wyróżni cię wśród konkurencji i to właśnie tobie klient zaufa. Ekologia jest bardzo ważna dla coraz większej grupy osób – wykorzystaj to.

Podziel się.