Coraz więcej osób zajmuje się fotografią, czy to amatorsko, czy też bardziej ambitnie lub zawodowo. Z czasem przychodzi taki moment, w którym chcielibyśmy podzielić się swoją twórczością z innymi, albo wykorzystać zainteresowania do stworzenia oryginalnego prezentu. Warto wówczas zainteresować się FotoPrezentami oraz FotoObrazami.

Zajmując się fotografią, niezależnie od “poziomu zaawansowania” naszej pasji, przychodzi taki moment, w którym chciałoby się podzielić swoją twórczością w bardziej materialny sposób, niż tylko publikując zdjęcia w internecie. O ile kiedyś wystarczyło zrobić kilka odbitek zdjęć, albo wydrukować w domu ich większą liczbę, dzisiaj mamy do wyboru wiele bardziej oryginalnych rozwiązań.

Lista sposobów na zaprezentowanie swojej twórczości i podzielenie się nią z innymi jest całkiem spora. Dzięki FotoPrezentom możemy bowiem nasze zdjęcia przedstawić w nietypowej formie, np. podkładki pod myszkę, poduszki, breloczka, puzzli, albo bardziej ambitnie w formie FotoObrazu. Również jeśli mamy znajomego fotografa, któremu chcielibyśmy zrobić ciekawy prezent, możemy pod pretekstem chęci obejrzenia zdjęcia, zdobyć jedno w większym rozmiarze i zrobić z niego fajny prezent. Co istotne, wykonanie FotoPrezentu jest bardzo proste, ponieważ firmy takie jak np. FotoPrint.pl oferują specjalne edytory, w których sami ustawiamy zdjęcie tak, aby pasowało do wybranego przedmiotu.

FotoPrezenty to ciekawy sposób na oryginalny prezent oraz na promocję własnej pasji wśród najbliższych i znajomych (fot. Michał Banach)

FotoPrezenty to ciekawy sposób na oryginalny prezent oraz na promocję własnej pasji wśród najbliższych i znajomych (fot. Michał Banach)

Poniżej znajdziecie kilka moim zdaniem najfajniejszych przykładów FotoPrezentów.

FotoObrazy

Nic bardziej nie cieszy jak zdjęcie naszego autorstwa w dużym formacie, wiszące na ścianie, zwłaszcza w formie FotoObrazu na płótnie, który nadaje zdjęciu zupełnie inną formę niż typowe zdjęcie w ramce. Tego typu obrazy mogą mieć do 150 cm szerokości, oraz różne kształty – od kwadratu, przez prostokąt, aż po panoramę. Co istotne, nie musimy ich oprawiać, ponieważ nawet bez ramy wyglądają bardzo fajnie.

Prawie każde zdjęcie można wykorzystać jako FotoObraz, pod warunkiem, że dysponujemy kilkoma cm zapasu kadru na brzegach, ponieważ ze względu na technikę tworzenia FotoObrazów, brzegi zawsze są zagięte.

FotoObraz na płótnie nie potrzebuje ramy i pasuje do różnych wnętrz (fot. Michał Banach)

FotoObraz na płótnie nie potrzebuje ramy i pasuje do różnych wnętrz (fot. Michał Banach)

FotoKalendarze

Równie ciekawym rozwiązaniem są kalendarze z własnymi zdjęciami. Każdy z nich składa się z 13 zdjęć – 12 na kartach kalendarza, oraz jednego na okładce. Do wyboru mamy różne formaty, od małych kalendarzy o szerokości 20 cm, po większe o szerokości do nawet 45 cm, oraz wzory, od prostych z samymi datami, po bardziej rozbudowane z imieninami, świętami i stylizowanym tekstem. Może kalendarze nie są współcześnie aż tak potrzebne jak kiedyś, ale jeśli są na nich nasze zdjęcia, prezentują się o wiele ciekawiej.

FotoKalendarze to ciekawy sposób na podzielenie się swoimi zdjęciami z innymi (fot. Michał Banach)

FotoKalendarze to ciekawy sposób na podzielenie się swoimi zdjęciami z innymi (fot. Michał Banach)

FotoKubki

Jeśli wolimy bardziej użyteczny przedmiot, który będzie towarzyszył nam, lub obdarowanej osobie częściej, niż zdjęcie wiszące na ścianie, ciekawym rozwiązaniem są FotoKubki. Do wyboru mamy standardowe kubki z zdjęciami, jak i tzw. magiczne kubki, na których zdjęcie pojawia się dopiero gdy wlejemy do środka gorący napój. Do tego możemy wybrać ich kolor oraz kształt – np. kubek latte.

FotoKoszulki

Kolejną ciekawą formą prezentowania zdjęć są FotoKoszulki z nadrukiem. Jeśli jeszcze nieco dostosujemy zdjęcie, tak aby nie było tylko prostokątem, możemy w łatwy sposób stworzyć oryginalną i wyróżniającą się część garderoby, której nikt nie podrobi.

FotoPuzzle, podkładki pod myszkę, magnesy i breloczki

Możemy również sięgnąć po nieco mniejsze przedmioty, które nie tracą na oryginalności, takie jak np. podkładki pod myszkę z zdjęciem. Nie tylko jest to użyteczny prezent, ale również wyróżniający się, zwłaszcza, jeśli zamieścimy na niej ciekawe zdjęcie.

Podkładka pod mysz z własnym zdjęciem (fot. Michał Banach)

Podkładka pod mysz z własnym zdjęciem (fot. Michał Banach)

Magnesy i breloczki może nie wyróżniają się rozmiarem i oryginalnością, ale są ciekawym rozwiązaniem, jeśli chcemy sprezentować je większej liczbie osób, lub szukamy w miarę neutralnego, ale dalej osobistego prezentu. Nie każdy ma miejsce na ścianie na FotoObraz, albo kalendarz.

Kolejna opcja to FotoPuzzle. Do wyboru mamy puzzle składające się z zaledwie kilkudziesięciu elementów, jak i olbrzymie układanki z nawet 3000 elementów. Taki prezent na pewno będzie oryginalny i zapisze się w pamięci, zwłaszcza, gdy ułożenie puzzli będzie wymagało większego wysiłku.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.