Pamiętacie świetne zdjęcia polskich samolotów podczas Baltic Air Policing? Zdjęcia lotnicze to jedne z najpiękniejszych fotografii. Aby stworzyć świetne zdjęcia często trzeba samemu wzbić się w powietrze, aby móc sfotografować samoloty w odpowiedni sposób.

Fotografów lotniczych jest wielu, większość z nich robi wspaniałe zdjęcia i każdy ma swój styl. Ostatnio trafiłem na świetny filmik z pokazów lotniczych na których razem w powietrzu można było zobaczyć F-22, P-51 Mustang, F-86 Sabre i P-47 Thunderbolt. Po nitce do kłębka trafiłem na stronę fotografa lotniczego Glenna Watsona – Mach Point One Aviation. Przyznam się, że widziałem wiele wspaniałych zdjęć lotniczych, ale te są po prostu nie samowite.

Glenn Watson jest profesjonalnym fotografem lotniczym pochodzącym z Teksasu. Swoją pasję zaczął w 2006 roku i od tego czasu wykonał wiele wspaniałych zdjęć. Poniżej znajdziecie kilka co ciekawszych kadrów. Tym co wyróżnia te zdjęcia jest odległość z jakiej są robione. Możemy dosłownie spojrzeć w oczy pilotom.

Sporo zdjęć powstało całkiem niedawno, podczas corocznych treningów pilotów wojskowych, amatorów, właścicieli zabytkowych samolotów oraz pilotów akrobacyjnych, którzy przygotowują się do kolejnego sezonu pokazów, jakie odbędą się w USA. Przygotowania te odbywają się w bazie wojskowej Davis-Monthan AFB, gdzie znajduje się jedno z największych cmentarzysk starych samolotów.

Więcej zdjęć Glenna możecie znaleźć na jego stronie. Warto tam zajrzeć, bo wiele z nich jest po prostu wspaniałych – Mach Point One Aviation.

Zdjęcia opublikowane za zgodą autora.

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.