Przy wyposażaniu kuchni w zastawę stołową i kawową szukamy przedmiotów, które w pierwszej kolejności zachwycą nas swoim wyglądem. Nic dziwnego! Szczególnie, jeśli rozumiemy znaczenie estetyki dla naszego codziennego samopoczucia. Gdy picie kawy czy herbaty to dla Ciebie swego rodzaju rytuał, szczególnie docenisz zdobione filiżanki do kawy. Zobacz, jakie warto wybrać!

Filiżanki z subtelnymi wzorami

Jeżeli szukasz klasycznych, a zarazem niebanalnych filiżanek do kawy, rozważ te, które są zdobione. Subtelne wzorki umieszczone wzdłuż rantów sprawiają, że produkt nabiera ciekawego charakteru i na pewno wyróżnia się na tle innych. Co więcej, prezentuje się tak, że z powodzeniem można potraktować go jako naczynie do serwowania kawy na co dzień i z okazji większego święta.

Filiżanki do kawy zdobione – dekoracja każdej kuchni

Subtelne wzory na filiżankach spodobają się każdemu. Mogą być czarne, srebrne lub złote. Czasami między dwoma kolorowymi liniami biegnącymi wokół filiżanki producent uwzględnia jeszcze wzorki czy tłoczenia, co dodaje produktowi eleganckiego wykończenia. Nawiązaniem do motywów na filiżance są takie same zdobienia na spodeczku, który jest dołączony do zestawu. To oznacza, że przy jednym zakupie zyskujesz wszystko, czego potrzebujesz, by urządzić podwieczorek – filiżankę do serwowania kawy lub herbaty i talerzyk na ciastka.

Filiżanka ze zdobieniem – perełka w kolekcji

Nie zawsze musisz decydować się od razu na zakup całego zestawu filiżanek. Jeżeli chcesz tylko przetestować konkretny wzór i model, sprawdzając, jak sprawuje się w codziennym użytkowaniu, zamów zestaw składający się z dwóch elementów lub jedną filiżankę ze spodkiem. W ten sposób z czasem stworzysz własną, zachwycającą kolekcję porcelanową lub szklaną, którą będziesz użytkować w zależności od okoliczności i nastroju

Tego typu filiżanki są dostępne w efektownych opakowaniach. Elegancki karton nie tylko dobrze zabezpiecza kruchą porcelanę, ale też wyręcza Cię z konieczności pakowania prezentu.

Filiżanki do kawy zdobione – dekoracja każdej kuchni

Najmodniejsze zdobienia na filiżankach

Jeżeli zastanawiasz się, jakie zdobienia na filiżankach wybrać, to kieruj się przede wszystkim własnymi upodobaniami, ale też stylem, w jakim utrzymana jest Twoja kuchnia i jadalnia. Osoby zainspirowane naturalnym designem, które lubią otaczać się przyrodą i preferują kwiatowe wzornictwo także w domu na pewno zachwycą się filiżankami w maki. To absolutny hit, który zawsze wywoła uśmiech na twarzy.

Także inne gatunki kwiatów malowane na filiżankach prezentują się zachwycająco. Romantyczne róże, kwieciste łąki – taki design wprost idealnie komponuje się z elegancką, gładką porcelaną.

Jeżeli szukasz czegoś bardziej subtelnego, ogranicz się do wybrania filiżanek ze złoconymi rantami i gustownymi zdobieniami w postaci szachownicy, kresek, kropek. Zawsze pamiętaj o tym, aby sprawdzić, czy filiżanki ze zdobieniami można myć w zmywarce, czy zalecane jest mycie ręczne.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.