Ponad 7 tysięcy filipińskich wysp to raj dla każdego, komu marzy się podróż pełna pięknych widoków i aktywny wypoczynek wśród barwnych raf koralowych. Białe plaże i świetna pogoda przez prawie cały rok to kolejne argumenty za tym, że warto choć raz w życiu odwiedzić Filipiny. Wakacje na pewno będą należeć do niezapomnianych.

Wyspa Cebu – nie tylko dla nurków

Podwodne życie na wyspach Filipin zachęca do nurkowania. Miłośnicy spędzania czasu wśród raf koralowych odnajdą się m.in. na Cebu. Po zachodniej stronie wyspy, przy miasteczku Moalboal, znajdziemy ogrody koralowe z wieloma gatunkami ryb oraz znakomite miejsca do obserwacji rzadkich gatunków. Amatorzy podwodnej fotografii powinni wybrać się również na Gato Island. Płaskie i piaszczyste dno sprzyja dokumentowaniu wód bogatych w skorupiaki i koralowce, a nawet rekiny!

Po wyjściu na ląd na Cebu nie będziemy się nudzić. Warto odwiedzić m.in. Sanktuarium Motyli, gdzie możemy posłuchać wykładu i podziwiać owady w różnych stadiach ich życia. Wyspa jest też bogata w zabytki religijne i historyczne. Wśród nich odbudowana po trzech pożarach Bazylika Dzieciątka Jezus, a także Taoistyczna Świątynia, z której rozpościera się fantastyczny widok na okolicę.

Filipiny

Filipiny – wakacje wśród rajskiej przyrody

Obowiązkowym punktem podróży na Filipiny są popularne Czekoladowe Wzgórza. To kompleks ponad tysiąca wapiennych wybrzuszeń, które możemy podziwiać na wyspie Bohol. Swoją nazwę zawdzięczają brązowemu kolorowi, jaki przybiera pokrywająca je trawa. Co ważne, ten efekt można dostrzec jedynie od grudnia do maja. To jedyne w swoim rodzaju zjawisko, którego nie można ominąć, wybierając się na Filipiny. Wakacje umili również wizyta u wyraków – sympatycznych, małych ssaków z olbrzymimi oczami, zamieszkujących wyspy Bohol i Mindanao, a także niektóre części Borneo i Sumatry. To zwierzęta nocne, które w naturalnym środowisku, przyczepione do drzew, można obserwować m.in. w Philippine Tarsier and Wildlife Sanctuary.

Całą rodziną warto zobaczyć też jedyne w swoim rodzaju tarasy ryżowe. Przez Filipińczyków uważane są za ósmy cud świata. Nie ma w tym przesady, ponieważ widok na zielone pola robi ogromne wrażenie. Musimy jednak przemyśleć zwiedzanie tego miejsca z małym dzieckiem. Ścieżki stanowią krawędzie pól ryżowych, a więc najmłodsi turyści mogą mieć trudności w poruszaniu się po nich.

Filipiny

Plaże dla każdego

Po aktywnym zwiedzaniu czas na odpoczynek na jednej wśród tysięcy znakomitych plaż. Okrzykniętą jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą plażą w całej Azji, jest White Beach na wyspie Borocay. To miejsce jakby wprost wyjęte z pocztówek – zatoka w kształcie półksiężyca, biały piasek i wybrzeże, na które cień rzucają palmy kokosowe. To plaża przyjazna dla dzieci – do głębokości metra na dnie jest tylko piasek, a więc zejście do wody jest bezpieczne.

Zupełnie inny krajobraz znajdziemy na wyspie Palawan, w okolicy El Nido. Skalne wybrzeża można tam podziwiać dzięki tzw. island hopping, czyli zwiedzaniu okolicznych wysepek z łodzi. Warto wybrać się na nie całą rodziną i spędzić w ten sposób chociaż jeden dzień. Czekają nas niezapomniane przeżycia i widoki, których nie zobaczymy nigdzie indziej.

Podziel się.