Ewakuacja alianckich żołnierzy z Dunkierki w 1940 roku była jedną z najbardziej dramatycznych operacji przeprowadzonych przez Aliantów w początkowym okresie wojny. Tysiące żołnierzy uwięzionych na francuskim wybrzeżu, otoczonych ze wszystkich stron przez niemieckie wojska pancerne. Jedyną drogą ucieczki był kanał La Manche

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun najnowszego filmu Christophera Nolana pt. Dunkierka. Premiera filmu zapowiedziana jest na lipiec 2017 roku (19 lipca premiera światowa, 21 lipca premiera w Polsce). Zapowiada się niesamowity film wojenny, opowiadający o jednej z najbardziej dramatycznych bitew stoczonych w pierwszych latach II wojny światowej.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.