Dzisiaj do sieci trafił pierwszy, główny zwiastun filmu Dunkierka Christophera Nolana. Pierwszy zwiastun z grudnia robił wrażenie, ale ten jest jeszcze mocniejszy. Zapowiada się widowiskowe i niesamowite kino.

Dla przypomnienia, film opowiada o brytyjskich żołnierzach odciętych na plażach Dunkierki we Francji w 1940 roku. 400 000 żołnierzy nie miało jak wydostać się z kotła, po tym jak niemieckie wojska pancerne wbiły się w alianckie pozycje. Jedyną droga ucieczki było morze, a w powietrzu roiło się od niemieckich samolotów.

Brytyjskie dowództwo zorganizowało niesamowitą operację ewakuacji żołnierzy drogą morską. Operacja otrzymała kryptonim Dynamo. Więcej o operacji i walkach w Dunkierce przeczytacie w tekście Operacja Dynamo – dramatyczna ewakuacja Dunkierki – 1940.

Film Christophera Nolana wejdzie do kin 21 lipca. Główne rolę zagrali w nim Tom Hardy, Fionn Whitehead, Jack Lowden, Aneurin Barnard, Harry Styles, Mark Rylance, Kenneth Branagh, Cillian Murphy i James D’Arcy.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.