Coraz częściej zamiast na komputerach i laptopach pracujemy na smartfonach i tabletach. Podłączeni do WiFi zapominamy o kablach i wszelkich urządzeniach podłączonych do komputerów. Czasami jednak trzeba efekty naszej pracy przenieść na papier, co bywa, delikatnie mówiąc… frustrujące. Na szczęście dzięki aplikacji Happy2Print zrobimy to jednak szybko i sprawnie.

Dostępność olbrzymiej ilości narzędzi i aplikacji biurowych na smartfonach sprawiła, że do wielu czynności nie musimy już używać komputerów. Problem w tym, że o ile praca na smartfonach jest coraz wygodniejsza, wydrukowanie dokumentów lub zdjęć bywa bardzo problematyczne i często frustrujące.

Już samo przeniesienie plików z naszego urządzenia mobilnego na komputer z dostępem do drukarki zajmuje sporo czasu. Dlatego zamiast kopiować pliki na komputer łatwiej wydrukować je bezpośrednio z naszego telefonu. Wystarczy nam do tego drukarka z WiFi (większość drukarek domowych i biurowych jest wyposażona w moduł WiFi) i aplikacja Happy2Print na smartfonie.

Happy2Print

Największą zaletą aplikacji jest jej uniwersalność. Chociaż formalnie stworzono ją pod patronatem HP, aplikacja bez problemów radzi sobie również z drukarkami innych producentów. Jej obsługa jest również banalnie prosta, ponieważ wystarczy, że nasz telefon jest podłączony do tej samej sieci WiFi co drukarka. Nie potrzebujemy przy tym żadnego specjalnego oprogramowania dla drukarki. Po podłączeniu się do sieci, urządzenie pojawia się na liście dostępnych drukarek w aplikacji i jest gotowe do działania. Od tej chwili wystarczy tylko wybrać pliki, które chcemy wydrukować, ustawić opcje wydruku i gotowe.

Aplikacja Happy2Print jest bardzo rozbudowana. Oprócz sporego zestawu opcji, dzięki którym możemy drukować zarówno pliki tekstowe jak i zdjęcia, możemy również nadać aplikacji uprawnienia do dostępu do naszych kontaktów i wiadomości, chmur i notatników z których również możemy wydrukować pliki (to wyjaśnia długą listę uprawnień na Google Play). Jeśli natomiast dane opcje wydruku nie są nam potrzebne, możemy je wyłączyć, aby nie zabierały nam miejsca w interfejsie. W ustawieniach aplikacji mamy możliwość zmiany bardzo wielu opcji – od jakości po ustawienia papieru i opcje wydruku, lub ilość zdjęć na jednej kartce albo drukowanie dwustronne.

Pod względem możliwości aplikacja wypada bardzo dobrze. Jedyne do czego trzeba się przyzwyczaić to dosyć specyficzny i nieco staromodny interfejs, który na początku może wydać się przeciążony informacjami, zwłaszcza jeśli na naszym urządzeniu mamy dużo plików. Na szczęście przyzwyczajenie się do niego nie zajmuje dużo czasu.

Aplikacja Happy2Print jest całkowicie darmowa i dostępna zarówno na urządzenia z system iOS jak i Androidem. Co istotne działa na wielu różnych smartfonach, tabletach czy też czytnikach e-booków z Androidem.

Tak więc nie musimy się już obawiać “printing syndrome” atakującego świat 🙂

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.