To już dwa lata jak jesteśmy z Wami. Dokładnie 1 lutego 2014 roku portal SmartAge.pl oficjalnie rozpoczął swoją działalność. Może dwa lata to nie jest wiele, ale u nas wydarzyło się tyle, że moglibyśmy długo opowiadać.
Rok temu, kiedy obchodziliśmy pierwsze urodziny, SmartAge.pl stał przed wielkim wyzwaniem. Nowa strona (uruchomiona 1 stycznia 2015) i wielkie plany oznaczały, że czekał nas pracowity rok. Teraz z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że aż ciężko spisać wszystkie wydarzenia mijającego roku.
Rok 2015 minął nam pod znakiem intensywnego rozwoju. Z kilku tysięcy użytkowników miesięcznie doszliśmy do kilkudziesięciu (30 800 w styczniu 2016). Dokładne statystyki znajdziecie w naszym podsumowaniu roku. W skrócie – przebiliśmy liczbę 1000 publikacji na stronie, na Facebooku mamy prawie 4000 fanów a na pozostałych platformach jest nas… nieco mniej 🙂
Najważniejszym wydarzeniem było chyba uruchomienie portalu Horizon Gamer. Stronę tworzy ekipa prowadząca wcześniej sekcję gier komputerowych na SmartAge.pl. Uznaliśmy, że lepiej będzie nieco uporządkować tematykę, zwłaszcza, że o grach można sporo napisać.
Najważniejsze jest to, że rok 2016 będzie jeszcze ciekawszy od 2015. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na nasze plany publikacyjne. Chcemy pisać więcej, częściej i nie tylko na stronie. Kto wie, może za rok następne podsumowanie przeczytacie już nie tylko na stronie?
Niedługo napiszemy więcej – jeszcze trochę cierpliwości, ale zapewniamy, że będzie warto czekać! Swoją droga może jakiś mały konkurs się znajdzie? Dajcie nam kilka dni 😉
W tym miejscu chciałbym po raz kolejny podziękować wszystkim za to, że byliście z nami w mijającym roku. Zwłaszcza dziękuję za wszystkie sugestie i uwagi dotyczące strony (i proszę o więcej!). Portal SmartAge.pl tworzymy z pasji, ale tworzymy go dla Was, naszych Czytelników.
- Michał Banach – redaktor naczelny
Dlatego też zachęcamy do jeszcze większej aktywności na stronie. Niedawno uruchomiliśmy nowy system komentarzy oparty na systemie Disqus, który powinien być lepszy od poprzedniego. Na pewno jest ładniejszy i czytelniejszy.
Zachęcamy również do aktywności na naszych fanpagach, zwłaszcza, że każdy oferuje coś innego. Najwięcej dzieje się zapewne na Facebooku, ale zachęcamy do zaglądania wszędzie.
- Na Facebooku codziennie znajdziecie coś ciekawego oraz informacje o różnych rocznicach i wydarzeniach a także nietypowe filmiki.
- Na Twitterze znajdziecie informacje o każdym opublikowanym tekście (codziennie przynajmniej jeden tekst w godzinach porannych).
- Na Instagramie natomiast publikujemy ciekawe i nietypowe zdjęcia. Powoli się rozkręcamy i zapewne niedługo powinniśmy publikować ich więcej niż dotychczas.