Penthouse kojarzy się z luksusem, jednak nie każdy wie, czym różni się od standardowego apartamentu. Zamieszkanie, choćby na jakiś czas, w penthousie daje wiele przyjemnych wrażeń.

Tak apartament, jak i penthouse to według definicji: duże, luksusowe mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Poza wyposażeniem wnętrz na odpowiednim poziomie i sprzętami o podwyższonym standardzie, ważna jest także duża powierzchnia lokalu. Powinna wynosić minimum 100 metrów kwadratowych. Wyjątkowość penthouse’u wynika z jego umiejscowienia na ostatniej, najwyższej kondygnacji i zapierających dech w piersiach widoków prezentujących się za oknami. Czasami tym terminem określane są apartamenty zajmujące więcej niż jeden poziom, jednak nawet niżej położone penthouse’y muszą zapewniać wspaniałe widoki. Często mają one dodatkowo duże, bardzo wygodnie urządzone tarasy.

Wielkość luksusowych mieszkań ułatwia zorganizowanie w nich pobytu większej grupie, na przykład 4 lub 6 osób. Wakacje spędzone całą rodziną lub paczką znajomych przynosi wiele korzyści. Każdy mieszkaniec ma zapewnioną wygodę i odpowiednią przestrzeń.

Penthouse

Idealne nad morzem i w górach

Im piękniejsze okoliczności przyrody, tym bardziej wyjątkowy będzie pobyt w wybranym penthousie. Tego typu miejsce nastawione jest na komfort pobytu, ale i na zachwyt nad otoczeniem. Wiele z tego typu apartamentów buduje się w nad morzem, w górach, nad jeziorem lub w miastach, w miejscach, z których można podziwiać panoramę metropolii. Urlop spędzony w takim atrakcyjnie turystycznie miejscu i w takim wyjątkowym lokum pozwala na nasycenie się wszystkimi jego walorami, nie tylko w trakcie wycieczek i spacerów, ale przez całą dobę. Wynajęcie penthouse’a daje najlepsze z możliwych wrażeń z pobytu, pod każdym względem.

Dodatkowe wygody

Budynki, w których znajdują się penthouse’y, oferują znacznie więcej, niż przestronne, komfortowe mieszkania. Możliwość skorzystania ze strefy wellness to jedna z podstawowych wygód. Jacuzzi, basen, strefa saun, gabinet masażu są na wyciągnięcie ręki. Poczucie bezpieczeństwa i intymności wpływają na poprawę samopoczucia mieszkańców. Co jeszcze może znajdować się w takim budynku? Na przykład restauracja i bar. Mieszkańcy niejednokrotnie mają do dyspozycji wsparcie concierge.

Podziel się.