Airsoft to elektryzujące rozgrywki, które zrzeszają coraz większe grono miłośników. Nic dziwnego, bowiem to unikatowe wydarzenia, w których może wziąć udział niemal każdy. Wszyscy gracze powinni wyposażyć się w odpowiedni ekwipunek, który pozwoli na skuteczną eliminację przeciwników. Większość uczestników zabawy skupia się na replikach długich, charakteryzujących się dużą szybkostrzelnością. Warto jednak przyjrzeć się nieco bliżej sprzętowi zapasowemu, który może okazać się kluczowy podczas najgorętszych momentów rozgrywki.

Krótka replika, czyli Twój as w rękawie!

Uczestnicy zabawy w stylu airsoftowym starają się skompletować jak najlepszy ekwipunek, aby osiągnąć jak największą skuteczność na polu gry. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani gracze często skupiają się jedynie na wyborze odpowiedniej repliki długiej, przeglądając kolejne modele karabinków, snajperek czy strzelb. Jest to oczywiście jeden z najbardziej satysfakcjonujących i skutecznych elementów wyposażenia, jednak warto też pamiętać o istotnych dodatkach.

Replika pistoletu

W licznych sytuacjach kluczowy może okazać się sprzęt zapasowy w postaci… krótkiej repliki. Wielu osobom wydaje się, że jest to zbędne akcesorium, ale nic bardziej mylnego! Replika krótka może być równie skuteczna, co wersje długie. Zwłaszcza gdy jesteśmy w sytuacji podbramkowej – pistolet elektryczny może okazać się naszym asem, którego wyciągniemy z rękawa!

Wśród ofert znajdziemy bogatą gamę różnych modeli replik elektrycznych, które charakteryzują się nieco inną specyfikacją. Warto wybrać sprzęt, który będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom i preferencjom. W tej kwestii znaczenie mają zarówno parametry techniczne, jak i wymiary i waga.

Replika pistoletu

Istotne cechy sprzętu zapasowego. Na co zwrócić uwagę?

Pistolet elektryczny to niewielkich rozmiarów sprzęt, z którego pomocą możemy oddawać pojedyncze lub seryjne strzały. Poszukując idealnego modelu, powinniśmy zwrócić uwagę na modele, które posiadają w komplecie dołączony akumulator. To świetne rozwiązanie w przypadku początkujących graczy, dopiero kompletujących wyposażenie. Uczestnikom zaawansowanym z pewnością też przyda się dodatkowa bateria, która może ich uratować w trudnych momentach rozgrywki.

Jeśli mówimy o pistoletach elektrycznych, to nie powinniśmy zapominać także o wersji wbudowanego Gearboxa. Jest to specjalny mechanizm, który znajdziemy tylko w modelach elektrycznych replik. Stanowi on serce naszej repliki i pozwala na skuteczne wystrzelenie kulek. Najpopularniejszymi wersjami są Gearboxy v2 oraz v3. W wielu replikach krótkich znajdziemy również unikatowe Gearboxy specjalne, które zostały skonstruowane tak, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających graczy.

Replika pistoletu

Powinniśmy nieco bliżej przyjrzeć się specyfikacji sprzętu. W wielu modelach znajdziemy rozwiązania, które są wykorzystywane w długich replikach. Mowa tutaj o układzie MOSFET oraz systemie Blow-Back. Ten pierwszy to unikatowa konstrukcja obwodu zasilającego, która pozwala na ominięcie delikatnych styków. Dzięki temu prąd przepływa z akumulatora do mechanizmu w bezpieczny sposób, nie narażając naszego sprzętu na szybszą eksploatację czy niechciane awarie. Blow-Back to z kolei technologia umożliwiająca zwiększenie realistycznego zachowania broni poprzez imitowanie charakterystycznego dla oryginałów odrzutu.

Replika pistoletu

Podziel się.

O autorze