Wiele osób marzy o szybkim zysku, a bitcoin to od kilku lat jeden z najgorętszych tematów. Niewiele z nas zdaje sobie jednak sprawę, że handel kryptowalutami to dość złożona sprawa. Z jednej strony znamy przykłady szybkiego bogacenia się dzięki walutom cyfrowym. Z drugiej wiemy, że jeśli coś brzmi zbyt pięknie, to prawdopodobnie nie jest możliwe. Trzeba zachować szczególną ostrożność i poświęcić dużo czasu, aby zrozumieć z czym mamy do czynienia. Wartość walut cyfrowych ulega gwałtownym wahaniom. Nikt nie jest w stanie przewidzieć ich kursu, w grę wchodzą jedynie spekulacje.

Najczęstszym powodem, dla którego inwestorzy tracą na kryptowalutach są spadki ich wartości. Inwestorzy kupują i sprzedają aktywa w nieodpowiednich momentach. Nie ma wątpliwości, że mamy tu do czynienia z czymś o wiele bardziej ryzykownym, niż rynek tradycyjnych klas aktywów. Inwestorzy chętnie korzystają z wysokiej dźwigni, co dodatkowo naraża na straty.

Niestabilny rynek to jednak nie jedyny powód utraty środków. Część traderów traci fundusze, ponieważ nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa. Inwestorzy czasami przez chwilę nieuwagi są w stanie utracić bardzo dużą część majątku. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów, kiedy inwestorzy niepotrzebnie tracą swoje kryptowaluty. W artykule podpowiadamy również co zrobić, aby zabezpieczyć się przed takimi niebezpiecznymi sytuacjami.

W jaki sposób traderzy najczęściej tracą swoje kryptowaluty?

Rewolucja bitcoina przyzwyczaja nas do dużej wygody. Nie możemy jednak czuć się zwolnieni z myślenia. Nowoczesne technologie nie uchronią nas przed roztargnieniem. Każdy inwestor jest w pełni odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoich funduszy.

1. Zgubienie kluczy

Świat bitocoinów potrafi być bardzo trudny, jeśli odpowiednio się nie zabezpieczysz. Nieuwaga oraz pośpiech często prowadzą do zgubienia kluczy i zapominania haseł, co w praktyce oznacza koniec gry. Jeśli te informacje dostaną się w ręce osób trzecich, Twoje konto może zostać szybko wyczyszczone. Część użytkowników chciałaby przetrzymywać klucze wyłącznie cyfrowo lub na papierze. Obie opcje wiążą się z ryzykiem.

2. Brak odpowiednich zabezpieczeń

Niektóre osoby myślą, że weryfikacja poprzez wiadomości SMS zabezpieczy przed atakami hakerów. Jednak historia pokazuje, że jest inaczej. Oszuści są w stanie sfałszować tożsamość i przenieść numer telefonu na inny. Tym samym haker będzie w stanie zresetować hasła do większości Twoich kont. Okazuje się również, że nie warto chwalić się posiadaniem bitcoinów. Próby wymuszenia do przeniesienia waluty na inne konta nie należą do rzadkości.

3. Nieodwracalność transakcji

To co czyni Bitcoin ryzykowną walutą to również nieodwracalność transakcji. W przeciwieństwie do innych opłat, nie ma tutaj pola manewru po wykonanym przelewie. Znamy przypadki osób, które utraciły dość pokaźne sumy, bo pomyliły adres. Z drugiej strony nieodwracalność pomaga Bitcoinowi w pozostaniu niezależnym od władz centralnych.

4. Niesprawdzone platformy transakcyjne

Kolejnym sposobem na utratę kryptowalut jest założenie konta na niesprawdzonej platformie transakcyjnej. Zanim przekażesz dane oraz środki witrynie, upewnij się, że jest bezpieczna i działa zgodnie z prawem. Obecnie coraz większą popularność zyskują kryptoboty. Wybierz oprogramowanie, które stosuje szyfrowanie SSL i inne konieczne zabezpieczenia. Jedną z takich aplikacji jest Bitcoin Future.

Dlaczego inwestorzy tracą na Kryptowalutach?

Jak możemy ochronić swoje cyfrowe aktywa?

Pomimo, że inwestowanie w kryptowaluty staje się coraz łatwiejsze, należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Zanim wejdziesz w świat Bitcoina, musisz nauczyć się, jak wygląda ten typ wymiany pieniędzy. Pamiętaj, że należy traktować kryptowaluty, tak jak inne pieniądze przechowywane w portfelu, czy na koncie bankowym. Musisz je również podobnie zabezpieczyć. Transfery i przekazywanie bitcoinów są bardzo proste, ale należy używać ich w prawidłowy sposób. To Twój obowiązek, aby ochronić swoje fundusze.

Potrzebujesz portfela, który będzie miejscem na wysyłanie, odbieranie, a także przechowywanie waluty z naciskiem na bezpieczeństwo. Najważniejsze znaczenie ma tutaj klucz prywatny, który posiada właściciel portfela. Dzięki niemu jako jedyny ma dostęp do kryptowalut, może je wysyłać i odbierać.

Możemy podzielić portfele zimne i gorące. Większość inwestorów posiada oba typy, które są przeznaczone do różnych celów:

1. Hot wallet

Portfel gorący jest bardzo wygodny, zapewnia szybki dostęp do kryptowalut. Jest na stałe podłączony do internetu. Możesz używać go za pośrednictwem przeglądarki, komputera, czy urządzenia mobilnego. Portfele te jednak są bardzo podatne na ataki hakerskie. Portfele internetowe są kontrolowane przez zewnętrzne serwisy, co dodatkowo zwiększa zagrożenie. Pamiętaj, że jeśli chcesz korzystać z portfela gorącego, przechowuj na nim wyłącznie niewielkie środki na bieżące transakcje.

2. Cold wallet

Główna cecha portfela zimnego to brak dostępu do internetu. Mamy tu do wyboru opcję sprzętową oraz portfel papierowy. Portfele zimne zapewniają duży poziom bezpieczeństwa. Inwestorzy wykorzystują je do przechowywania dużych środków. Zdecydowanie polecamy ten typ portfela, aby ochronić Twoje fundusze.


Discover more from SmartAge.pl

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.