Jazda na deskorolce powoli przechodzi do lamusa. Obecnie absolutnym must have jest deskorolka elektryczna. To świetny gadżet, który dodatkowo jest bardzo funkcjonalny. Oczywiście nie można także zapomnieć o ciekawym i nowoczesnym designie.

Deskorolka elektryczna – co to za sprzęt?

Deskorolka elektryczna inaczej nazywana hoverboard, to pojazd posiadający dwa kółka. Jej praca opiera się na podzespołach i żyroskopach. Powstała dzięki pracy i zaangażowaniu wielu najlepszej klasy elektroników, którzy zaprojektowali sprzęt wychwytujący mikrodrgania, jak i kąt nachylenia, dzięki temu deskorolka się porusza. Oczywiście równie istotną rolę ma mini komputer, który steruje całym mechanizmem. Wszystko to sprawia, że każdy posiadacz może bez problemu kontrolować ruch, jak i kierować deskorolką i nie jest to wcale trudne. Bardzo łatwo można nią sterować i wpływać na kierunek jazdy. Ten sprzęt dostosowuje się do naszych stóp i zapamiętuje ich ustawienie, stąd nie ma problemu z utratą równowagi.

Deskorolka elektryczna (fot. megadron.pl)

Deskorolka elektryczna (fot. megadron.pl)

Deskorolka elektryczna – szeroki wybór i ciekawy wygląd

Pomimo swojej nazwy, deskorolka elektryczna w żaden sposób nie przypomina swojego pierwowzoru. Już na pierwszy rzut oka zdecydowanie się różni ciekawszym wyglądem. Szeroki wybór kształtów i kolorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, co spełni jego oczekiwania. Deskorolki dostępne są zarówno w klasycznych kolorach, jak i neonowych, czy też pudrowych. Niektóre modele przypominają ultranowoczesne maszyny.

Deskorolka elektryczna – zalety

Deskorolka elektryczna jest świetnym sprzętem, który może osiągnąć nawet prędkość 40 km/h. Dzięki temu może być świetnym środkiem transportu zarówno do szkoły, jak i pracy. Natomiast tak wysoka prędkość nie jest wskazana dla dzieci. Jest to pojazd bezpieczny i bardzo łatwo można nauczyć się na nim jeździć. Zazwyczaj nawet w ciągu jednego dnia. Oczywiście warto pomyśleć o ochraniaczach na kolana i łokcie, a także kasku ochronnym, który zapobiega ciężkim wypadkom. Na uwagę zasługuje również lekkość tego sprzętu i niewielkie rozmiary, zatem zawsze można go mieć przy sobie. Deskorolka elektryczna to również świetny pomysł na prezent zarówno dla dziecka, jak i osoby dorosłej.

Deskorolka elektryczna (fot. megadron.pl)

Deskorolka elektryczna (fot. megadron.pl)

Jaką deskorolkę elektryczną wybrać?

Zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych można znaleźć szeroki wybór deskorolek elektrycznych. Ale na co zwrócić uwagę przy wyborze? Oczywiście wszystko zależy od zasobności portfela i dla kogo ma być ten sprzęt. w przypadku osób dorosłych ciekawym wyborem są modele, które osiągają prędkość 40 km/h, zatem są alternatywą dla samochodu, szczególnie na zakorkowanych ulicach. W przypadku dzieci lepszym wyborem jest deskorolka, która osiąga maksymalnie 10 km/h. Warto także zwrócić uwagę na koła, gdyż czym są większe, tym łatwiej wjechać na krawężnik. Najlepiej wybrać również deskorolkę, która objęta jest długą gwarancją producenta, gdyż świadczy to o jakości sprzętu, a także jego niezawodności. Oczywiście również design i kolorystyka powinny idealnie podkreślać naszą osobowość.

Więcej na www.megadron.pl/deskorolki-elektryczne

Podziel się.