W styczniu (w Polsce 26 stycznia 2018 r.) do kin trafi brytyjski dramat historyczny Darkest Hour. Film opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce w momencie objęcia urzędu premiera Wielkiej Brytanii przez Winstona Chruchilla (w tej roli Gary Oldman).

Darkest Hour (polski tytuł to Czas mroku – niby tłumaczenie w miarę do przyjęcia, ale jakoś nie pasuje) do kin trafi 12 stycznia (w Wielkiej Brytanii). Reżyserem jest Joe Wright, a w głównych rolach wystąpili: Lily James, Gary Oldman, Kristin Scott Thomas, John Hurt i Ben Mendelsohn.

Nie jest to pierwszy film poświęcony Winstonowi Churchillowi, opowiadający o wydarzeniach, które doprowadziły do jego wybrania na stanowisko premiera, oraz jego późniejszych losach, ale tym razem wygląda na to, że czeka nas wyjątkowo ciekawa produkcja, głównie za sprawą zaangażowanych aktorów – Gary Oldman w zaprezentowanym zwiastunie wypada niesamowicie, chociaż na pierwszy rzut oka ciężko go sobie wyobrazić w takiej roli.

Film ten będzie świetnie pasować do Dunkierki Christophera Nolana, która trafi do kin już 21 lipca.

Poniżej zwiastun Darkest Hour:

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.