Nowoczesne metody płatności rozwijają się wraz z samą technologią. Kiedy dziś telefony mogą więcej, a smartfony stały się dla nas małymi komputerami, również i płatności mobilne zauważyły tę niszę. Prawdopodobnie dlatego stworzono NFC, a więc specjalny system zbliżeniowy, który umożliwia płacenie samym telefonem. Czym tak naprawdę jest?

Skrót NFC

Sam skrót pochodzi rzecz jasna z języka angielskiego i brzmi ‘near-field communication’, czyli komunikacja bliskiego zasięgu. Jest to specjalny system używany i montowany w telefonach komórkowych, tzw. smartfonach. Jest to rewolucyjny system wymiany danych, który umożliwia procesy przesyłu na nie więcej niż 20 cm! Technologia ta została rozszerzona z technologii przesyłu kart zbliżeniowych i jest dedykowana przede wszystkim właśnie telefonom komórkowym.

Co daje NFC?

NFC umożliwia przede wszystkim płatności telefoniczne. Dzięki temu nie musimy mieć przy sobie karty kredytowej, by móc zapłacić nią. Wystarczy nam aplikacja i.… już. Co ważne jednak, telefon musi być wyposażony w NFC, aby móc nim płacić i z niego korzystać w ten sposób. Jeżeli jednak nie masz NFC w telefonie, możesz zawsze skorzystać z szybkich płatności. Szybkie płatności od Blue Media są niezawodne w każdej sytuacji. Dzięki nim możesz mieć pewność co do bezpieczeństwa oraz szybkości transakcji i nie będziesz musiał przejmować się konsekwencjami.

NFC umożliwia przede wszystkim płatności telefoniczne (fot. Wikimedia Commons)

NFC umożliwia przede wszystkim płatności telefoniczne (fot. Wikimedia Commons)

NFC to technologia teraźniejszości, która wkroczyła na salony. Obecnie już niemalże każdy nowy telefon jest wyposażony w tego typu systemy, które nie tylko umożliwiają płacenie, ale także wiele innych możliwości łączenia się i przesyłu danych bez konieczność specjalnego parowania ze sobą urządzeń. Wykorzystywanie NFC z pewnością wzrośnie, jednak nie wolno zapominać o szybkich płatnościach, które są nieodzowne przy zakupach internetowych.

Podziel się.