Jeszcze jakiś czas temu zachwycaliśmy się, gdy telefon oferował użytkownikowi możliwość robienia zdjęć lub oglądania filmów. Dzisiaj funkcje te już nikogo nie zaskakują. Już dawno technika poszła do przodu, dzięki czemu teraz mamy możliwość korzystania z urządzeń, o których jeszcze 10 lat temu nawet nam się nie śniło. Co roku na rynku pojawiają się nowe modele telefonów, które w kilka chwil wkupują się w łaski użytkowników lub są przez nich omijane szerokim łukiem. Jak będzie w roku 2017? Co nowego zobaczymy na rynku smartfonów?

Czy uda im zrobić na nas wrażenie?

Miłośnicy urządzeń mobilnych nie będą mieli na co narzekać, gdyż twórcy najpopularniejszych modeli smartfonów i tym razem nas zaskoczą. Prawdopodobnie na rynku pojawi się spora ilość urządzeń ze składanymi ekranami, smartfonów wyposażonych w podwójne aparaty czy telefonów z wyświetlaczami zajmującymi cały przedni panel.

Co jeszcze szykują dla nas autorzy smartfonów, które pokochały miliony? Chodzą pogłoski, że Apple zamierza wprowadzić na rynek urządzenie z zagiętym ekranem OLED. Mówi się także, że w najnowszym dziecku Apple zastosowana zostanie technologia, która umożliwi nam ładowanie smartfona na odległość.

Zewsząd da się usłyszeć, że Samsung planuje coś bardzo dużego – wypuszczenie na rynek telefonu z elastycznym wyświetlaczem. Choć większość w to wątpi, to wszystko wskazuje na to, że przez lata gigant ulepszał swój pomysł po to, by w całej jego doskonałości ujrzał on światło dzienne właśnie w tym roku.

Niekiedy widoczne na ekranie rysy, zwane potocznie pajączkiem, uniemożliwiają widoczność na tyle, że korzystanie ze smartfona jest bardzo nieprzyjemne i niezbędna jest wymiana wyświetlacza.

Niekiedy widoczne na ekranie rysy, zwane potocznie pajączkiem, uniemożliwiają widoczność na tyle, że korzystanie ze smartfona jest bardzo nieprzyjemne i niezbędna jest wymiana wyświetlacza.

Mocny w środku, kruchy na zewnątrz

Spora grupa ludzi często podkreśla, że przed laty niektóre z telefonów były wręcz niezniszczalne. Dzisiaj wystarczy jednorazowy upadek z niewielkiej wysokości, by urządzenie uległo widocznemu uszkodzeniu. Niestety czasami smartfon upuścimy tak niefortunnie, że jego szybka nadaje się do natychmiastowej wymiany. Bo to właśnie wyświetlacze telefonów psują się najszybciej. Niekiedy widoczne na ekranie rysy, zwane potocznie pajączkiem, uniemożliwiają widoczność na tyle, że korzystanie ze smartfona jest bardzo nieprzyjemne i niezbędna jest wymiana wyświetlacza.

Co zatem należy zrobić, by uchronić się przed niemałym wydatkiem? Wystarczy wykupić ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (np. www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance), z którego w przypadku mechanicznego uszkodzenia urządzenia otrzymamy środki na jego naprawę. Zagraniczny ubezpieczyciel w ramach polisy oferuje także zwrot pieniędzy w przypadku kradzieży smartfona, czego ci polscy niestety nie przewidują.

Podziel się.