Co zrobić z starym, nie nadającym się do lotu samolotem pasażerskim Boeing 307 Stratoliner? Można go oddać do muzeum, albo rozebrać. Na zupełnie inny pomysł wpadł Kenneth W. London z USA, który postanowił przebudować jeden z takich samolotów na łódź. Tak powstał Cosmic Muffin.

Powstało jedynie 10 samolotów typu Boeing 307. Do dnia dzisiejszego przetrwał tylko jeden z nich. Samolot można oglądać w Steven F. Udvar-Hazy Center. Drugi samolot w 1969 roku w trakcie oczekiwania na remont doznał poważnych uszkodzeń, które uniemożliwiały jego dalsze wyremontowanie.

Samolot zamiast trafić na złom, trafił w ręce Kennetha W. Londona, który postanowił przebudować go na łódź. Maszyna trafiła do Fort Lauderdale, gdzie rozpoczęła się trwająca 5 lat przebudowa. Pozbawiony wcześniej skrzydeł i statecznika samolot otrzymał nową dolną część kadłuba, dzięki której uzyskał pływalność.

Napęd stanowią dwa silniki V8, a we wnętrzu samolotu zachowano sporą część oryginalnej elektroniki i wyposażenia. Kabina otrzymała za to nowe, ekskluzywne wykończenie w stylu lat 30-tych. W 1981 roku pojazd trafił w ręce nowego właściciela – Dave Drimmera. to właśnie wówczas nazwano ją Cosmic Muffin.

Łódź dalej znajduje się w Fort Lauderdale, gdzie można ją zwiedzać.Trzeba przyznać, że jest to jedna z najbardziej niecodziennych łodzi.