W trakcie tegorocznej edycji Comic Con w San Diego zaprezentowano sporo zwiastunów nadchodzących filmów. Można śmiało powiedzieć, że sezon ogórkowy w branży filmowej właśnie został przerwany. Lista filmów, które trafią do kin w najbliższych miesiącach jest pokaźna. Oto przegląd najciekawszych, zaprezentowanych właśnie zwiastunów.

Lista nie zawiera wszystkich zaprezentowanych filmów i na pewno nie jest ułożona w kolejności od najlepszych do najgorszych. Wszystkie zaprezentowane filmy też nie są jakimiś specjalnym zaskoczeniem (no, może poza King Kongiem), ponieważ zapowiadano je od dłuższego czasu. Jest jednak na co popatrzeć.

Które filmy chcecie zobaczyć najbardziej?

Justice League (2017)

Premiera: 16.11.2017 (świat)

Konkurencja dla Avengersów Marvela. Po pierwszym zwiastunie widać pewną inspirację udanymi filmami Marvela. Czy przełoży się to na podobny sukces kasowy? Zobaczymy (chociaż osobiście mam pewne wątpliwości, ponieważ po zwiastunie odnoszę wrażenie, że gdzieś już to wszystko widziałem).

Doctor Strange (2016)

Premiera: 26.10.2016 (świat i Polska)

Kolejny film z uniwersum Marvela i jedna z bardziej rozpoznawalnych postaci – Doctor Strange w którego wciela się Benedict Cumberbatch. Już sam aktor zapowiada bardzo ciekawe kino, a zwiastun… robi wrażenie.

King Arthur: Legend of the Sword (2017)

Premiera: 22.03.2017 (świat) | 24.03.2017 (Polska)

“Nowy” Król Artur w zupełnie innej konwencji. Bardziej fantastycznej i efektownej niż wcześniejsze filmy oparte na tej legendzie. Pewne wątpliwości budzi jednak sposób kręcenia i ruch kamery, typowy dla pewnych filmów sensacyjnych.

Wonder Woman (2017)

Premiera: 22.06.2017 (świat)

Największa tajemnica Justice Ligue, czyli jak będzie wyglądać nowa Wonder Woman (grana przez Gal Gadot) przeniesiona w czasy I wojny światowej. Zapowiada się bardzo oryginalny i wyjątkowo efektowny film. Sam pomysł umieszczenia historii w czasie Wielkiej Wojny jest bardzo ciekawym podejściem. Tylko co tam robi kapitan Kirk?!

Kong: Skull Island (2017)

Premiera: 8.03.2017 (świat)

Stary dobry King Kong powraca. Już nie w latach 30-tych jak wcześniej, tylko we współczesności. Taki nieco nowy Jurassic Park? Nie zabraklo oczywiście plejady znanych aktorów i efektów. Ciekawe co z tego wyjdzie, ale zwiastun bynajmniej nie wygląda tak… powiedzmy sobie szczerze kiczowato, jak starsze filmy. Jedynie trochę mocno czuć Godzillę w tym filmie (ci sami twórcy).

Snowden (2016)

Premiera: 16.09.2016 (świat)

To było pewne, że historia Edwarda Snowdena doprowadzi do powstania filmu. Pomijając tło historyczne i kontrowersyjne opinie o Snowdenie, film zapowiada się jako połączenie typowego filmu sensacyjnego z starym dobrym filmem szpiegowskim. Pytanie jak dużo efektów i akcji widocznych w zwiastunie jest w filmie.

Blair Witch (2016)

Premiera: 16.09.2016 (USA)

Sequel kultowego Blair Witch Project z 1999 roku (filmu, który na stałe zapisał się w historii kinematografii za sprawą akcji promocyjnej zorganizowanej wokół filmu). Nieco odgrzewany pomysł (i już na pewno nie tak oryginalny jak pierwszy film), utrzymany w typowej, współczesnej formie horrorów.

Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016)

Premiera: 11.11.2016 (świat) | 18.11.2016 (Polska)

Nie jestem fanem Harrego Pottera (podobały mi się jedynie ostatnie części, które były najbardziej mroczne), ale Fantastic Beasts zapowiada się ciekawie, zwłaszcza ze względu na czasy, w których się rozgrywa.

Suicide Squad (2016)

Premiera: 3.08.2016 (świat) | 5.08.2016 (Polska)

Na koniec nowy zwiastun, ale filmu, który jest już dobrze znany i bardzo oczekiwany – Suicide Squad. Tu chyba nie ma nic do dodania. DC Comics w pełnej okazałości.

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.