Gdzieś we Francji, prawdopodobnie niedaleko Hawru, znajduje się olbrzymi hangar, w którym ukryto dziesiątki starych wozów strażackich. Zapomniane pojazdy miały trafić do muzeów, ale nigdy nie udało się zebrać funduszy na ich renowację.

Dokładna historia tego cmentarzyska wozów strażackich nie jest znana. Według dostępnych informacji pojazdy są częścią kolekcji zebranej w latach 90-tych z zamiarem renowacji i rozesłania do różnych muzeów. Fundusze na ten cel zbierały różne jednostki straży pożarnej z całej Francji, ale w latach 2000, pieniądze skończyły się.

Cmentarzysko wozów strażackich we Francji (fot. Vincent Michel)

Cmentarzysko wozów strażackich we Francji (fot. Vincent Michel)

Wszystkie nieodrestaurowane wozy trafiły więc do magazynu, ukryte przed wzrokiem złomiarzy i ciekawskich. Być może kilka pojazdów trafiło w 2014 roku do muzeum niedaleko granicy z Szwajcarią, ale nie ma na ten temat dokładnych informacji. Kilka lat temu magazyn odwiedził francuski fotograf, Vincent Michel, który wykonał serię świetnych zdjęć prezentujących zapomnianą kolekcję.

Dokładna lokalizacja magazynu znana jest tylko fotografowi i lepiej, aby tak pozostało, aby nikt przypadkiem nie dobrał się nich. Więcej zdjęć fotografa znajdziecie na jego fanpagu na Facebooku i na Flickerze.