Z okazji zbliżającej się 75 rocznicy Bitwy o Anglię, Królewskie Kanadyjskie Siły Powietrzne (RCAF) postanowiły przygotować specjalne okolicznościowe malowanie dla jednego z swoich CF-18 Hornet. Maszyna została przemalowano w barwy stosowane podczas II wojny światowej na znacznej części brytyjskich samolotów. Dzisiaj kolory te już nie spełniają swojego zadania, ale i tak prezentuje się świetnie. Takie połączenie starego z nowym.

Prezentacja samolotu miała miejsce 27 marca w bazie w Bogotville w Saguenay, Qué. Samolot weźmie udział w licznych pokazach i eventach, które rozpoczną się już w maju w Chino. Jakby ktoś chciał zobaczyć samolot na własne oczy, to tutaj znajdziecie listę eventów, na których maszyna i cały zespół CF-18 Hornet Demo Team weźmie udział: Canadian Forces CF-18 Hornet Demo 2015 Schedule

Szkoda, że nasze F-16 albo MiG-i-29 nie dostały aż tak fajnego malowania.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.