Firma Temptation Lab zaprezentowała gadżet, który na zawsze odmieni życie kotów i ich właścicieli. Obroża Catterbox dzięki wbudowanym czujnikom rozpoznaje miauczenie kota i tłumaczy je na ludzki głos. Przynajmniej tak twierdzą twórcy tego urządzenia.

Catterbox to dzieło firmy Temptation Lab (będącej częścią firmy Temptation Cat Treats produkującej jedzenie dla kotów). Niewielka obroża stworzona w drukarce 3D ma być wyposażona w czujniki i głośnik, dzięki którym rozpozna ton dźwięków wydawanych przez kota i “przetłumaczy” je na ludzki głos.

Oczywiście tak brzmi teoria z reklamy gadżetu. W praktyce będzie to pewnie obroża, która dzięki połączeniu z naszych smartfonem będzie “tłumaczyła” miauczenie na jakieś mniej lub bardziej pasujące wyrażenia, w zależności od tego co zaprogramujemy.

Twórcy twierdzą jednak, że “Catterbox to rewolucyjne urządzenie, dzięki któremu właściciele kotów wreszcie będą w stanie komunikować się z swoimi pupilami”.

O ile gadżet może być całkiem zabawny z punktu widzenia właścicieli kotów, jest mało prawdopodobne, aby same czworonogi były zadowolone z noszenia takiej obroży na szyi. Zwłaszcza gdy będzie ona wydawała różne dźwięki.

Oczywiście nie jest to pierwsze urządzenie tego typu, ale póki co żadne nie sprawdziło się w praktyce. Z drugiej strony – firma Temptation Cat Treats zrobiła sobie świetną reklamę, ponieważ temat Catterbox obiegł internet bardzo szybko 🙂

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.