Wieżowiec Bałtyk (a dokładnie Bałtyk Tower) w Poznaniu powstał w miejscu zburzonego kilka lat temu kina Bałtyk przy rondzie Kaponiera. Jeden z symboli Poznania jakim było kino, został zastąpiony budynkiem, który szybko sam stał się symbolem nowego Poznania. Budowa wieżowca trwała od listopada 2014 do maja 2017 roku.

Bałtyk Tower ma 67 m wysokości i 17 pięter. Jego bryła wyróżnia się na tle okolicznych zabudowań i wzbudza sporo dyskusji – zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Niezależnie od opinii, jest to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków zbudowanych w ostatnich latach w Poznaniu. Oficjalne otwarcie wieżowca miało miejsce 2 czerwca 2017 roku.

Z okazji otwarcia budynku w sieci pojawił się timelapse przedstawiający cały proces budowy od początku 2015 roku (kiedy rozpoczęto prace ziemne), aż do otwarcia wieżowca. Krótki filmik, który pokazuje kawał historii miasta.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.